Zavrieť

Porady

dovoz automobilu za ucelom dalsieho predaja :-)

Dobry den,
som podnikatel (mam s.r.o. a som platca DPH) a velmi dlho uz riesim otazku dovozu automobilov z krajin EU (nemecka).
Zial este nikto mi nedokazal presne odpovedat na moju otazku:
Kedze som platca DPH, tak som kupil v D ojazdene osobne motorove vozidlo, samozrejme, ze za NETTO cenu.. a to je kamen urazu, pretoze teraz neviem ako ho mam zdanit. Ci musim zaplatit DPH z celkovej predajnej ceny vozidla, alebo len z marze, ked predavam vozidlo podla §66???
Auta su totizto kupovane podla nemeckeho §4 1b v spojeni s §6a alebo podla §25a.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    slososk Pozri príspevok
    Dobry den,
    som podnikatel (mam s.r.o. a som platca DPH) a velmi dlho uz riesim otazku dovozu automobilov z krajin EU (nemecka).
    Zial este nikto mi nedokazal presne odpovedat na moju otazku:
    Kedze som platca DPH, tak som kupil v D ojazdene osobne motorove vozidlo, samozrejme, ze za NETTO cenu.. a to je kamen urazu, pretoze teraz neviem ako ho mam zdanit. Ci musim zaplatit DPH z celkovej predajnej ceny vozidla, alebo len z marze, ked predavam vozidlo podla §66???
    Auta su totizto kupovane podla nemeckeho §4 1b v spojeni s §6a alebo podla §25a.
    Dakujem
    1. Pre osobné motorové vozidlá "M" platí ustanovenie v zákone ako sa máme riadiť v čase keď zákon o DPH hovorí, že auto je NOVÉ.
    Toto nebude tvoj problém.

    2. Ak sa skutočne jedná o osobbné motorové vozidlo "M" a nebolo používané podnikateľom registrovaným na DPH v režime, že mal nárok na odpočet z ceny nového auta nieviem si predstaviť ako si ho kúpil za NETTO cenu.

    3. Alebo je to úžitkové vozidlo "N".

    Upresni či sa jedná o vozdidlo "M", alebo "N" a či ho používala osoba s nárokom na odpočet DPH. Ak vozdilo pochádza od bežného občana potom sa riadime podľa zásad obchodu s použitým tovarom.

    apo

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Ak bolo vozidlo zakupene bez DPH, je nutne ho dodanit ako bezne intrakomunitarne nadobudnutie tovaru. Pri predaji sa samozrejme neuplatni §66. Predaj OMV bez DPH je mozne aj v Rakusku (napr. burza predcasne ukoncenych lizovanych aut)

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    mojto Pozri príspevok
    Ak bolo vozidlo zakupene bez DPH, je nutne ho dodanit ako bezne intrakomunitarne nadobudnutie tovaru. Pri predaji sa samozrejme neuplatni §66. Predaj OMV bez DPH je mozne aj v Rakusku (napr. burza predcasne ukoncenych lizovanych aut)
    Pridaj ešte informácie, čo z toho vyplýva. Keď z Rakúska príde OMV bez DPH.

    tu mi chýba odpoveď
    http://www.porada.sk/t61220-nakup-oj...cku-a-dph.html

    aby som vedel kientovi, ktorý chce doviezť úžitkové vozidlo dať správnu informáciu, aby ho mal s odpočtom DPH.

    Ďakujem.
    apo

    dovoz automobilu za ucelom dalsieho predaja :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.