Zavrieť

Porady

Dodavatel Slovak, odberatel Cech

Mozete mi prosim poradit, ci sa chystam fakturovat spravne? Slovenska SZCO, platca DPH montuje vytah (predpokladam, ze ide o sluzbu spojenu s nehnutelnostou) na uzemi SR, objednavatelom je vsak ceska spolocnost, platca DPH. Kedze montaz prebieha na SR, fakturu vystavim normalne so slovenskou DPH a aj ju zaplatim? Odberatel si moze v CR uplatnit samozdanenie a odpocet podobne, ako to funguje u nas? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

    externé účtovníctvo karcoolka1
    Vychádzam z toho, že výťah ostane v budove a nebude premiestnený na územie ČR.
    Takže DPH slovenská, v SR odvedená. Český odberateľ si dá sumu s DPH do nákladov.
    Ak by výťah "opustil" územie SR, fakturuješ bez DPH a vtedy si český odberateľ robí samozdanenie.
    Ak sa mýlim, opravte...
    človiečik Vladimír Ozimý
    kunecka Pozri príspevok
    Mozete mi prosim poradit, ci sa chystam fakturovat spravne? Slovenska SZCO, platca DPH montuje vytah (predpokladam, ze ide o sluzbu spojenu s nehnutelnostou) na uzemi SR, objednavatelom je vsak ceska spolocnost, platca DPH. Kedze montaz prebieha na SR, fakturu vystavim normalne so slovenskou DPH a aj ju zaplatim? Odberatel si moze v CR uplatnit samozdanenie a odpocet podobne, ako to funguje u nas? Dakujem.
    no trochu domotané...takže

    1. faktúra je správne vystavená s dph a samozrejme ju treba odviesť do štátneho rozpočtu prostredníctvom daňového priznania kde sa táto dph uvedie...to je správne
    2. v prípade ak česká firma tu má nejaký biznis tak je možné že je registrovaná aj na území SR ako platiteľ dph a tým pádom si uplatní túto dph na vstupe
    3. v prípade ak nie je tak má dve možnosti buď si dá dph do nákladov alebo si ju vyžiada od štátu
    4. Nie je možné vystavovať faktúru s dph ak je vystavená správne a hovoriť o samozdanení...ak by išlo o samozdanenie vy by ste vystavovali FA bez dph a v takomto prípade by ste prenášali daňovú povinnosť na odberateľa kedy on je povinný vykonať samozdanenie a uviesť túto dph v daňovom priznaní svojej krajiny...ale tento prípad to nie je to jest oni to nebudú samozdaňovať...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    no trochu domotané...takže

    1. faktúra je správne vystavená s dph a samozrejme ju treba odviesť do štátneho rozpočtu prostredníctvom daňového priznania kde sa táto dph uvedie...to je správne
    2. v prípade ak česká firma tu má nejaký biznis tak je možné že je registrovaná aj na území SR ako platiteľ dph a tým pádom si uplatní túto dph na vstupe - len v prípade, že doklad bol vystavený na slovenské IČ DPH českej firmy
    3. v prípade ak nie je tak má dve možnosti buď si dá dph do nákladov alebo si ju vyžiada od štátu
    4. Nie je možné vystavovať faktúru s dph ak je vystavená správne a hovoriť o samozdanení...ak by išlo o samozdanenie vy by ste vystavovali FA bez dph a v takomto prípade by ste prenášali daňovú povinnosť na odberateľa kedy on je povinný vykonať samozdanenie a uviesť túto dph v daňovom priznaní svojej krajiny...ale tento prípad to nie je to jest oni to nebudú samozdaňovať...
    ............................
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 28.09.07 at 05:53
    človiečik Vladimír Ozimý
    ano s tým uvažujem automaticky...ale asi treba uvádzať presne informácie ...

    kunecka je offline (nepripojený) kunecka

    kunecka
    Ahojte, dakujem pekne za odpovede. Hlavne som xcela vediet, ci ja fakturujem s DPH. Odberatel predpokladam nema slovesnke IC DPH, takze asi si uplatni celu sumu do nakladov. Jasne, samozdanenie sa robi, ked je fa bez DPH, co je v mojom pripade bezpredmetne, len som asi nerozmyslala pri zadavani otazky. Este raz vdaka.

    Dodavatel Slovak, odberatel Cech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.