Zavrieť

Porady

Zaradenie podla klasifikacie produkcie-moje fnuk 2

Dobry den,
poprosila by som poradit pri zaradeni podla klasifikacie do odpisovej triedy - pretoze mam v tom urcite nejasnosti.

Ide o Pracovnu klietku /kabinu alebo plosinu/ za cca. 55 000,-, ktora vazi 180 kg, nosnost 250 kg, nosnost max. 2 osoby. Pracovna plosina sa prostrednictvom retazoveho zavesu upevnuje na zeriav a sluzi na prepravu osob.
Tato kabinka sa pouziva na viacerych zeriavoch.

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tánička je offline (nepripojený) Tánička

    Tánička
    Prosím Vás, do ktorej odpisovej skupiny máme zaradiť sekcionálnu bránu - jedná sa o garážovú bránu. Cena je SK 37.905,-.
    Ďakujem

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Tánička Pozri príspevok
    Prosím Vás, do ktorej odpisovej skupiny máme zaradiť sekcionálnu bránu - jedná sa o garážovú bránu. Cena je SK 37.905,-.
    Ďakujem
    Brána sa nepovažuje za samostatný hnuteľný majetok, odpisuje sa ako súčasť alebo technické zhodnotenie príslušnej stavby. Ak je súčasťou budovy, tak v 4.OS, ak súťasťou tzv. drobnej stavby v zmysle definície podľa stavebného zákona (garáž do stanovených rozmerov, oplotenie...), tak v 3. OS.
    Viac príspevkov k tejto téme nájdeš aj tu http://www.porada.sk/t44841-garazova...tml#post426566

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    vlnka111 Pozri príspevok
    Dobry den,
    poprosila by som poradit pri zaradeni podla klasifikacie do odpisovej triedy - pretoze mam v tom urcite nejasnosti.

    Ide o Pracovnu klietku /kabinu alebo plosinu/ za cca. 55 000,-, ktora vazi 180 kg, nosnost 250 kg, nosnost max. 2 osoby. Pracovna plosina sa prostrednictvom retazoveho zavesu upevnuje na zeriav a sluzi na prepravu osob.
    Tato kabinka sa pouziva na viacerych zeriavoch.

    Dakujem velmi pekne
    Podla mňa pracovná plošina sama o sebe nie je funkčná, priradila by som ju k žeriavu ako technické zhodnotenie. Ale určite sa ozvú skúsenejší.

    Zaradenie podla klasifikacie produkcie-moje fnuk 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.