Zavrieť

Porady

Sklad - výdaj tovaru a ceny

Dobrý deň,

začínam účtovať a chcela by som sa poradiť.
Nakupujem tovar z Nemecka a predávam ho na Slovensku.
Sklad:
Na prijatý tovar mám vytvorené skladové karty a príjemky som robila v nákupných cenách (tie sa vždy menia, podľa kurzu EUR a ceny dopravy, ktorú rozrátavam na jednotlivé produkty prijatého tovaru).
Výdaj tovaru robím jednotlivo podľa faktúr za predaný tovar ( nemám registračnú pokladňu, platby príjímam prevodným príkazom ) a neviem, v akej cene mám vydávať tovar. Poradili mi, že v predajnej, teda v cene tovaru na vystavenej faktúre. Je to tak správne?
Účtujem v programe MRP.

Ďakujem
Naposledy upravil danse : 29.09.07 at 09:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nepoznám program MRP, ale určite výdaj tovaru zo skladu nie v predajnej cene z faktúr - to ti nebude sedieť sklad.
    Ak máš na skladových kartách jeden druh tovaru v rôznych nákupných cenách , vydávaš ho v cene vypočítanej aritmetickým priemerom.

    -------
    Veronika

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Výdaj tovaru je v cene skladovej.

    Ak príjmem na sklad za 1000 Sk.- príjemka.
    Predám tovar za 1300, Sk-výdajku robím v cene skladovej. Zo skladu mi musí odíst nie 1300, ale 1000 Sk.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Na počet kusov by ti sklad sedel, ale finančne by si vydala viac, než si tam prijala, tak by si bola finanče v mínuse a to nie je možné

    rolandik je offline (nepripojený) rolandik

    rolandik
    Kludne môžeš použiť na výdajke cenu predajnú. MRP ti bude sledovať aj skladovú cenu. Daj si urobiť tlačovú zostavu Karty a ich pohyby a uvidíš obe ceny. Potom si budeš pekne môcť porovnať výdaj zo skladu a fakuráciu. Bez zadávania predajnej ceny to nikdy neporováš. Iba kusy, ale nie ceny.

    Sklad - výdaj tovaru a ceny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.