Zavrieť

Porady

zápočet fa v CZK

Pekný deň,
môže mi niekto skusenejší poradiť a napísať stručný popis ako sa dá započítať odberateľská faktúra v SKK a dodávateľská faktúra v CZK. My sme im vystavili faktúru v sume 188.767,30 Sk a od nich mame faktúru v CZK 158.836,- čo je v prepočte (dnes 27.9.2007) 196.162,46 Sk. Dajú sa vôbec takéto faktúry započítať alebo len uhradiť cez BÚ vzájomne. Alebo im mam prepočítať faktúru v SKK na CZK a taký urobiť zápočet takže započítať 152.848,00 CZK (188.767,30 SK :1,235) ??? Dúfam, že je to zrozumiteľné poraĎte čo najskôr. ĎAKUJEM už teraz veľmi pekne. Napíšte ako to robíte vy !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Prepočítaj dodavateľskú faktúru ktorá je vystavena v CZK na SKK a sprav zápočet na sumu 188767,30 zápočet má byť potvrdený druhou stranou

    astherixova je offline (nepripojený) astherixova

    astherixova
    No a prepočítam to kurzom NBS v deň zápočtu. Len nevznikne tam potom iny zostatok pohľadávok a iný zostok záväzkov na oboch stranách? Ešte tomu celkom nerozumiem tak mi prosím poraďte.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Zaúčtuj výdaj 152 848 CZK čo je 188 767,30 Sk. Zostatok vo výške 5988,- CZK im musíš uhradiť. Kurzové rozdiely mi soft počíta po každej úhrade neviem ako tebe

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    astherixova Pozri príspevok
    Pekný deň,
    môže mi niekto skusenejší poradiť a napísať stručný popis ako sa dá započítať odberateľská faktúra v SKK a dodávateľská faktúra v CZK. My sme im vystavili faktúru v sume 188.767,30 Sk a od nich mame faktúru v CZK 158.836,- čo je v prepočte (dnes 27.9.2007) 196.162,46 Sk. Dajú sa vôbec takéto faktúry započítať alebo len uhradiť cez BÚ vzájomne. Alebo im mam prepočítať faktúru v SKK na CZK a taký urobiť zápočet takže započítať 152.848,00 CZK (188.767,30 SK :1,235) ??? Dúfam, že je to zrozumiteľné poraĎte čo najskôr. ĎAKUJEM už teraz veľmi pekne. Napíšte ako to robíte vy !!!
    Ak budeš robiť zápočet k 27.9.2007, treba zobrať kurz NBS z tohto dňa a v zápočte môžem prepočítať slovenskú vystavenú faktúru na CZK. Takto:
    Vystavená faktúra = 188.767,30 Sk = 152.848,02 CZK
    Došlá faktúra = 158.836,- CZK
    Vzájomný zápočet = 152.848,02 315/311
    152.848,02 321/315
    Doplatiť musíš = 158.836 - 152.848,02 = 5.987,98 CZK.

    + nezabudni zaúčtovať kurzové rozdiely, ktoré Ti vznikli

    Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

    Lienočka
    Ahojte,
    presne tento problém mám aj ja, že potrebujem započítať vzájomné pohľadávky v rôznej mene. Chcem sa spýtať je potrebné do vzájomného zápočtu doplniť znenie, že sme sa dohodli na vzájomnom zápočte v konkrétnej mene? napr. v CZK? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.