Zavrieť

Porady

doložené doklady

Dobré ráno, prosím ešte sa mi vyjadrite k tomuto problému:
štvrťročný plátca DPH, účto robí priebežne každý mesiac, ale nepredloží nikdy všetky doklady. Ja to vidím podľa banky. Konečne začal robiť poriadok na stole a doniesol mi požadované doklady od 4. mesiaca 2007. Otázka je:

  • nákup za hotové doklad z ERP – aj zo 4/2007
  • nákup platba kartou (v Metre) – aj zo 4/2007
  • došlé faktúry – aj z 4. mesiac

môžem tieto doklady zahrnúť do DP za 3.Q alebo musí byť dodatočné DP? A tiež si neviem poradiť s pordím dokladov. Či mám ich zaradiť normálne s číslami v októbri resp. v septembri alebo mám všetko prečíslovať, aby tie doklady sedeli ako sa patrí. Problém je, že on tie doklady všetky mal, len je bordelár. A je toho dosť, nie pár tisíc.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobré ráno, prosím ešte sa mi vyjadrite k tomuto problému:
    štvrťročný plátca DPH, účto robí priebežne každý mesiac, ale nepredloží nikdy všetky doklady. Ja to vidím podľa banky. Konečne začal robiť poriadok na stole a doniesol mi požadované doklady od 4. mesiaca 2007. Otázka je:

    • nákup za hotové doklad z ERP – aj zo 4/2007
    • nákup platba kartou (v Metre) – aj zo 4/2007
    • došlé faktúry – aj z 4. mesiac

    môžem tieto doklady zahrnúť do DP za 3.Q alebo musí byť dodatočné DP? A tiež si neviem poradiť s pordím dokladov. Či mám ich zaradiť normálne s číslami v októbri resp. v septembri alebo mám všetko prečíslovať, aby tie doklady sedeli ako sa patrí. Problém je, že on tie doklady všetky mal, len je bordelár. A je toho dosť, nie pár tisíc.
    Ďakujem
    Z hľadiska nápravy bordelára: súhlasím s predchádzajúcim príspevkom.

    Z hľadiska zákona: Pozorne si prečítajte §51/2, z neho vyplýva, že odpočet si môžete uplatniť za 2., prípadne 3. kvartál. Keďže 3. Q ešte nemáte uzavretý, môžete odpočet kľudne uplatniť v tomto zdaňovacom období.

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    opravu číslovania dokladov by som urobil len v neuzavretom štvrťroku. Ak je DPH za predchádzajúci Q uzavretá, poradie dokladov by som nemenil, pretože už máš vytlačený prehľad DPH na vstupe aj na výstupe a to by malo sedieť na priznanie ktoré si už odovzdala.

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    emgeton Pozri príspevok
    Z hľadiska nápravy bordelára: súhlasím s predchádzajúcim príspevkom.

    Z hľadiska zákona: Pozorne si prečítajte §51/2, z neho vyplýva, že odpočet si môžete uplatniť za 2., prípadne 3. kvartál. Keďže 3. Q ešte nemáte uzavretý, môžete odpočet kľudne uplatniť v tomto zdaňovacom období.
    takze ak mam doklady z januara 07 musim v kazdom pripade dodatocne dph ?
    a v pripade ze uvazuje , ze len da do nakladov bez naroku na odpocet?
    dakujem

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    judy Pozri príspevok
    takze ak mam doklady z januara 07 musim v kazdom pripade dodatocne dph ?
    a v pripade ze uvazuje , ze len da do nakladov bez naroku na odpocet?
    dakujem
    V tomto prípade DDP za 1.príp. 2. Q.
    Ak nepodá DDP, neuplatnená DPH bude nedaňovým nákladom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.