Zavrieť

Porady

Modelka - ako postupovať pri dani z príjmu

Pracujem ako modelka, memám však živnosť, ale som zamestnaná ako umelkyňa alebo príležitostná zamestnankyňa cez rôzne agentúry. Príjem v danom mesiaci môžem mať vysoký, ale aj žiaden. Všetko závisí od požiadaviek klienta. Chcela by som vedieť ako postupovat v nasledovnom. Často pracujem v zahraničí, kde dostávam aj príjem a ten je zdanený daňou príslušnej krajiny. Čo platí pre mňa u nás na Slovensku. podávam si daňové priznanie, k tomu dokladám potvrdenie o príjmoch v zahraničí. Ako mám zabrániť tomu, aby som daný príjem nemusela 2 x zdaniť? Tiež ma zaujíma, či si môžem dávať do nákladov kúpu nových šiat, ktoré používam v rámci svojej prezentácie. Taktiež čo s dokladmi od kaderníka a rôznych dizajnérov. Môžem si to dať všetko do nákladov? Ďakujem za všetky Vaše užitočné rady a pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Modelka - ako postupovať pri dani z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.