Zavrieť

Porady

Zrážková alebo preddavková daň

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť. Mám v pracovnom pomere zamestnanca, ktorý začal pracovať v novom mesiaci aj na dohodu o vykonaní práce, z ktorej má príjem nižší ako 5 tis. Sk. Podľa vás sa z tohto príjmu strhne daň preddavková alebo zrážková? Ja si myslím, že keďže má u nás podpísané vyhlásenie, mali by sa mu všetky príjmy zdaňovať preddavkovou? Čo myslíte a čo v tom prípade, že mzdový program neumožňuje zraziť mu to preddavkom: ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kkllc Pozri príspevok
    U zamestnanca na HPP,(min. mmzda) ktorý poberá výsluhový dôchodok sa platí zo mzdy preddavková daň, alebo zrážková?

    Nemá podpísané vyhlásenie, lebo príjem z výsluhového dôchodku je vyšší ako NČZD.
    zrážková daň je od 1.1.2011 zrušená

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Daň sa zráža preddavkovo z oboch príjmov spolu (ak výjde), teda nie osobitne z TPP a dohody.

    grupe je offline (nepripojený) grupe

    grupe
    Ja si to tiež myslím, len kolegyňa, ktorá robí mzdy tvrdí, že program jej neumožňuje pridať dohodu k pracovnému pomeru a vypočítať mzdu. Musí ho nahrať ako nového zamestnanca a automaticky jej z dohody ráta zrážkovú daň. Je to program Olymp(Kros) , je to nejak možné??

    olio je offline (nepripojený) olio

    olio
    Ak zamestnanec poberá u toho istého zamestnávateľa súčasne príjem na základe pracovného pomeru aj dohôd v tom istom mesiaci sa posudzujú tieto príjmy spolu. Dopĺňam ešte, že u každého zamestnávateľa sa tieto príjmy posudzujú osobitne. Tzn., že zamestnanec môže mať v jednom mesiaci viac takýchto príjmov do 5000,- Sk od viacerých zamestnávateľov, ktoré sa zdaňujú zrážkovou daňou

    grupe je offline (nepripojený) grupe

    grupe
    to je úplne samozrejmé, že u každého zamestnávateľa sa to posudzuje samostatne, nedokážem si ani predstaviť , že by to bolo inak.....otázka ale znela inak.....poradí niekto??

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    olio Pozri príspevok
    Ak zamestnanec poberá u toho istého zamestnávateľa súčasne príjem na základe pracovného pomeru aj dohôd v tom istom mesiaci sa posudzujú tieto príjmy spolu. Dopĺňam ešte, že u každého zamestnávateľa sa tieto príjmy posudzujú osobitne. Tzn., že zamestnanec môže mať v jednom mesiaci viac takýchto príjmov do 5000,- Sk od viacerých zamestnávateľov, ktoré sa zdaňujú zrážkovou daňou
    Súhlasím, lebo Tvoja otázka bola na problém zdaňovania, ak máš problém so SW - doporučujem zadať otázku v téme o programe OLYMP alebo zavolať do KROS-u.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    grupe Pozri príspevok
    Ja si to tiež myslím, len kolegyňa, ktorá robí mzdy tvrdí, že program jej neumožňuje pridať dohodu k pracovnému pomeru a vypočítať mzdu. Musí ho nahrať ako nového zamestnanca a automaticky jej z dohody ráta zrážkovú daň. Je to program Olymp(Kros) , je to nejak možné??
    Robím s OLYMPOM a nevidím v tom žiadny problém. Dáš si vygenerovať mzdu zamestnanca,cez oprav vojdeš do vygenerovanej mzdy a pridáš položku 60 "Dohoda o vykonanej práci", kde si zadáš odpracované dni a hod. a mzdu. .

    ---------
    Veronika

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    U zamestnanca na HPP,(min. mmzda) ktorý poberá výsluhový dôchodok sa platí zo mzdy preddavková daň, alebo zrážková?

    Nemá podpísané vyhlásenie, lebo príjem z výsluhového dôchodku je vyšší ako NČZD.

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    Pekne prosím, v Júli som mal zamestnanca, dohodára, ktorý nemal podpísané vyhlásenie. Jeho príjem činí 100 eur. Čo som mal urobiť vzhľadom k dani z príjmu ? ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dopravca Pozri príspevok
    Pekne prosím, v Júli som mal zamestnanca, dohodára, ktorý nemal podpísané vyhlásenie. Jeho príjem činí 100 eur. Čo som mal urobiť vzhľadom k dani z príjmu ? ďakujem
    Zraziť mu daň zo závislej činnosti, a kedže už nemáme zrážkovú, tak preddavkovo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dopravca Pozri príspevok
    čiže DÚ to oznámim až vo štvrťročnom prehľade v oktobri
    ÁNo, ale zrážku si mal urobiť do piateho dňa, od vyplatenia odmeny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.