Zavrieť

Porady

Ako iniciovat danovu kontrolu na neseriozny subjekt ?

Dostal som sa do problemu s jednym obch. partnerom z CR. Na zaklade zaplatenej zalohy som objednal hodnotny tovar, ktory bol u OP doruceny nekopmletny, preto som odmietol zaplatit zbytok faktury. OP chcel dostat penize hned s tym, ze buduci tyzden mi preposle zbytok tovaru. Dohodli sme sa, ze zbytok faktury uhradim medzistatnym prevodom a kym prebehne platba, jemu dojde zbytok tovaru a pridem opat osobne skontrolovat zbytok tovaru. Na druhy den som si to rozmyslel a kontaktoval OP, ze prevod neuskutocnim a ze pockam na na dovoz tovaru a peniaze prinesiem v hotovosti. Presiel mesiac a zbytok tovaru nikde nie je, OP nezdviha telefony, zatajuje sa a o zalohe sa vyjadril ako o nevratnej. Pritom na "dohode o zalohe" je klauzula, ze zaloha je vratna pri neuplnosti alebo poskodeni tovaru.

Mam velke podozrenie, ze moju zaplatenu zalohu nema zalozenu v uctovnictve a na vystavenej fakture, ktoru som mal uhradit prevodom, figuruje bankovy ucet uplne inej firmy v CR (to som zistil nahodnym setrenim)

Viete mi poradit na ktore institucie v CR sa mam obratit, budu tieto skutocnosti zaujimat cesky financni urad?
Zaplatena zaloha nebola mala a nekompletny tovar nema cenu, lebo je v takom stave nepredajny dalej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    Ma niekto skusenost ci takato situacia by mohla zaujimat DU (alebo inu instituciu)?
    Uz mi ani tak nemusi ist o vratenie zalohy, ale aspon co najviac "uskodit" danemu...neviem ako ho nazvat.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Skúste Fin. riaditeľstvo v Prahe, príp. firmu zaoberajúcu sa vymáhaním pohľadávok. A nakoniec ešte stále budete môcť podať trestné oznámenie pre podozrenie z podvodu.
    Naposledy upravil emgeton : 07.10.07 at 17:06

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Uz mi ani tak nemusi ist o vratenie zalohy, ale aspon co najviac "uskodit" danemu...neviem ako ho nazvat
    co najviac uškodiť spriadanie pomsty stojí veľa negatívnej energie a výsledok je niestý, orientuj sa na reál
    najskôr písomnou formou:
    1. pokus o zmier........ že:pokiaľ sa nedohodnete, vec odovzdáte na trestné stíhanie z podozrenia na podvod, budete informovať daňové úrady
    2. ak to neuspeje začať konať

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    pokusom o zmier u neho neuspejem, kedze som sa o to pokusal este pri osobnom a telefonickom kontakte, kde mi bolo jasne povedane, ze ziadne peniaze spat nedostanem. cize momentalne som bez zalohy aj bez tovaru a ani k jednemu sa neviem dostat slusnou a poctivou cestou.

    takze aspon cez urady mu chcem co najviac zneprijemnit jeho "podnikanie"
    človiečik Vladimír Ozimý
    tak tomu hovorím super biznis...no asi len súdnou cestou zatlačiť na vrátenie zálohy ak už nemá zmenené meno, štát a adresu trvalého pobytu

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    duficek Pozri príspevok
    Ma niekto skusenost ci takato situacia by mohla zaujimat DU (alebo inu instituciu)?
    Uz mi ani tak nemusi ist o vratenie zalohy, ale aspon co najviac "uskodit" danemu...neviem ako ho nazvat.
    Dúfam, že to nemyslíš až tak vážne ako to vyznieva ...
    Len chcem upozorniť na jednu vec - aby sa Tvoja iniciatíva neobrátila proti Tebe ....čím nechcem povedať, že nemáš vôbec konať, len z Tvojich príspevkov cítim strašnú zlobu a chuť pomstiť sa za každú cenu ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.