Zavrieť

Porady

Chyba RZZP

RZZP som robil poprve. Môže mi niekto povedať, kde som urobil chybu?
Poisťovňa tvrdí, že výpočet je zlý – nesprávny VZ, od čoho sa vyvíja všetko ostatné. Jedna sa o „čistú SZCO“ 365dni.
Otázka znie: RZZP sa vypočítava z reálneho daňového priznania, alebo z min. mzdy (ako aj soc. poistenie)? Prečo má byť VZ, v mojom prípade nie 39408,- ale 82800,- (asi 12x6900,-)?
Naposledy upravil okikoo : 08.10.07 at 12:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    Nuž Okikoo, je to tak, zdravotnú poisťovňu nezaujíma, či je podnikateľ v strate! Jednoducho musíš zaplatiť minimum, ako je poisťovňou /štátom/ predpísané. Sú na to jednoducho tabulky, ktoré sa musia dodržiavať.
    Napr. teraz SZČO platí 1.064,-Sk/mesačne a pod túto sumu nemôže ísť, aj
    keď sa mu žiaľ v biznise nedarí.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Otázka znie: RZZP sa vypočítava z reálneho daňového priznania, alebo z min. mzdy (ako aj soc. poistenie)? Prečo má byť VZ, v mojom prípade nie 39408,- ale 82800,- (asi 12x6900,-)?
    pretože je zákonom daný minimálny vymeriavací základ t.j. podľa aktuálnej minimálnej mzdy
    áno 12x6900

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak si bol celý rok čistý SZČO, nižší VZ ako 82800 môžeš mať iba ak si poberal nemocenské, alebo si bol študentom, dôchodcom a pod.

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Prosím o radu dnes prišlo konateľovi zo zdravotnej poisťovne, že nepodal ročné
    zúčt. zdr. poistenia. Konateľ je zároveň zamestnanec spoločnosti a v ani jednom
    mesiaci nepresiahol hranicu príjmu pre podanie RZZP. Ako konateľovi zvlášt mu nebol vyplatený žiaden príjem. V zdr. poisťovni mu bolo povedané, že keď bol
    konateľ musí podať RZZP. Ale ja mám informáciu, že konatel už nie je chápaný
    ako SZCO ako to bolo v r. 2005.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Konateľ musel podať RZZP iba za rok 2005. Nebolo tam napísané, že za rok 2005? Ešte je možné, že k 31.8.2005 nedal odhlášku ako SZČO a stále ho tam vedú ako SZČO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.