Zavrieť

Porady

Obchod s Čínou

Prosím o radu. Nakúpili sme tovar z Ćíny na predfaktúru vo výške 200,- USD. To sme aj zaplatili. Následne prišiel tovar aj so zúčtovacou faktúrou , kde je len 80,- USD. DPH, clo a JCD bolo vyčíslené z faktúry na 80,- USD: Tým pádom mi na 314 ostal rozdiel 120,- USD. Ako sa toho môžem zbaviť? Pre nás je na jednej strane výhodnejšie nižšia cena, ale ako "zničím" ten rozdiel? Podľa všetkého títo hajzlíci robia podvody a vyššiu faktúru mi nedajú a ani ja nemám chuť doclievať a lietať niekde po colnici.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martynko je offline (nepripojený) martynko

    martynko
    Ani mi nehovor. Ja mám ten istý problém. Zálohová faktúra je na cca 4.000 USD do Číny a preclenie bolo len na 96,4 USD. Ja mám väčší problém ako ty...
    človiečik Vladimír Ozimý
    Sabinka Pozri príspevok
    Prosím o radu. Nakúpili sme tovar z Ćíny na predfaktúru vo výške 200,- USD. To sme aj zaplatili. Následne prišiel tovar aj so zúčtovacou faktúrou , kde je len 80,- USD. DPH, clo a JCD bolo vyčíslené z faktúry na 80,- USD: Tým pádom mi na 314 ostal rozdiel 120,- USD. Ako sa toho môžem zbaviť? Pre nás je na jednej strane výhodnejšie nižšia cena, ale ako "zničím" ten rozdiel? Podľa všetkého títo hajzlíci robia podvody a vyššiu faktúru mi nedajú a ani ja nemám chuť doclievať a lietať niekde po colnici.
    no predsa vám vznikol preplatok aký je problém bud vám ho vrátia alebo započítate zďalšou faktúrou...

    Sabinka je offline (nepripojený) Sabinka

    Sabinka
    Tak ako to budeš riešiť? Ja som uvažovala nad tým, že ten rozdiel dám na reprezentačné. Je to blbosť? Čo si o tom myslíš. Čo sa týka toho druhého príspevku, ja viem, že mám preplatok, ale Čínania nebudú chcieť nič započítavať. ja osobne si myslím, že ten rozdiel ide niekomu z Číny do vlastného vrecka. Preto nebudú mať snahu to riešiť. A to by sme chceli chceme rozbehnúť väčie obchody s nimi.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Sabinka Pozri príspevok
    Tak ako to budeš riešiť? Ja som uvažovala nad tým, že ten rozdiel dám na reprezentačné. Je to blbosť? Čo si o tom myslíš. Čo sa týka toho druhého príspevku, ja viem, že mám preplatok, ale Čínania nebudú chcieť nič započítavať. ja osobne si myslím, že ten rozdiel ide niekomu z Číny do vlastného vrecka. Preto nebudú mať snahu to riešiť. A to by sme chceli chceme rozbehnúť väčie obchody s nimi.
    by som sa na nich vykašlal to čo je za prístup...no ak to však nemáte k čomu prideliť a nikto to nebude riešiť tak by som k tomu spravil nejaký zápis a dal to na 548/A nedaňovo

    martynko je offline (nepripojený) martynko

    martynko
    Zaúčtoval som čiastku vzťahujúcu sa k precleniu ako nákup tovaru a ten "zvyšok" som dal do nedaňových nákladov (lebo tovar mi skutočne došiel - len nemám naň papiere.)

    sae je offline (nepripojený) sae

    sae
    Ja by som tým číňanom vysvetlil, že teraz síce prišli k pár dolárom, ale stratia meno a Ďaľšie dobré zisky, omnoho väčšie, ako tá suma teraz. Ak by to nezabralo, nezaslúžia si ďaľšie obchody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.