Zavrieť

Porady

Dobropis

Som platca DPH, je správne, keď zaúčtujem došlú faktúru /dobropis/ s typom DPH 40, ale so znamienkom mínus? Jedná sa o program MRP.
Usporiadat
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

anedz34 Pozri príspevok
Som platca DPH, je správne, keď zaúčtujem došlú faktúru /dobropis/ s typom DPH 40, ale so znamienkom mínus? Jedná sa o program MRP.
Pokiaľ sa nejedná o opravu základu dane, tak áno.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
emgeton Pozri príspevok
Pokiaľ sa nejedná o opravu základu dane, tak áno.
Osobne si myslím, že dobropis je vždy oprava základu dane, lebo sa vťahuje na nejaké dodané plnenie. A v tom prípade typ dph je 55.
0 0
anedz34 anedz34

anedz34 je offline (nepripojený) anedz34

Áno, ja som si to tiež myslela, ale zrovna včera som upgredovala program JU MRP a tam typ DPH 55 nie je...aký typ mám teraz použiť?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Nojnovší upgrade MRP programu má aj nové typy DPH.
0 0
anedz34 anedz34

anedz34 je offline (nepripojený) anedz34

No dobre, tak by som poprosila, ak už niekto robil s týmto programom, aký typ DPH tam dal?.....Pozrela som si aj riadok 25 starého DP /teraz je to riadok 18,19/, ten sa odvoláva na § 53, ten následne na § 25. Celý paragaf však píše o dodaní alebo nadobudnutí tovaru alebo služby v tuzemsku z iného členského štátu. Mne sa však jedná o dobropis z tovaru v rámci SR.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anedz34 Pozri príspevok
No dobre, tak by som poprosila, ak už niekto robil s týmto programom, aký typ DPH tam dal?.....Pozrela som si aj riadok 25 starého DP /teraz je to riadok 18,19/, ten sa odvoláva na § 53, ten následne na § 25. Celý paragaf však píše o dodaní alebo nadobudnutí tovaru alebo služby v tuzemsku z iného členského štátu. Mne sa však jedná o dobropis z tovaru v rámci SR.
Ktoré zdaňovacie obdobie? september, resp 3.Q alebo október,resp. 4.Q.

Pozri ešte túto tému od príspevku č. 82:

http://www.porada.sk/t8166-p9-typ-dph-v-mrp.html
0 0
anedz34 anedz34

anedz34 je offline (nepripojený) anedz34

Ďakujem, pozrela som si tú tému......sú tam však zas dve verzie. Jedná sa mi však o ten § 53 resp. § 25....obidva sú o dodaní alebo nadobudnutí tovaru z iného členského štátu, nie v rámci SR, pochopila som ho správne? Ak áno, tak potom dobropis v rámci SR by som účtovala tými istými kódmi ako DF /40/ a VF/10/ len so znamienkom mínus.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anedz34 Pozri príspevok
Ďakujem, pozrela som si tú tému......sú tam však zas dve verzie. Jedná sa mi však o ten § 53 resp. § 25....obidva sú o dodaní alebo nadobudnutí tovaru z iného členského štátu, nie v rámci SR, pochopila som ho správne? Ak áno, tak potom dobropis v rámci SR by som účtovala tými istými kódmi ako DF /40/ a VF/10/ len so znamienkom mínus.
Pri typoch dph sa dá zvoliť obdobie, ktoré chceš. Napr. do 30.09. máš aj kód 55, ktorý sa používa na klasický dobropis od SR dodávateľa. Vyskúšal som, tento typ funguje aj v novom tlačive dph platnom od 01.10.
0 0
anedz34 anedz34

anedz34 je offline (nepripojený) anedz34

A keď budem robiť zdnaňovacie obdobie X/07, aký kód mám použiť?.....kód 55 sa vzťahuje na § 53, ten následne na § 25. Kde je v týchto paragrafoch spomínané dodanie alebo nadobudnutie tovaru v rámci SR? Asi tým naším daňovým zákonom ozaj nerozumiem
Naposledy upravil anedz34 : 12.10.07 at 08:16
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anedz34 Pozri príspevok
A keď budem robiť zdnaňovacie obdobie X/07, aký kód mám použiť?
O jeden príspevok vyššie som uviedol, že som to vyskúšal a kód 55 aj v 10/07 zaraďuje správne.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zatiaľ robím tak isto ako Smith - po starom, uvidíme či ešte niečo mrp vymyslia, len dúfam, že opravy robiť nebudem.
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

smith Pozri príspevok
Osobne si myslím, že dobropis je vždy oprava základu dane, lebo sa vťahuje na nejaké dodané plnenie. A v tom prípade typ dph je 55.
Nie každý dobropis je opravou základu dane v zmysle § 25.
0 0
anedz34 anedz34

anedz34 je offline (nepripojený) anedz34

Jedná sa mi presne o čom píše Emgeton... ak daný dobropis nie je opravou základu dane v zmysle § 25, aký kód DPH použiť?
0 0
molnarova2 molnarova2

molnarova2 je offline (nepripojený) molnarova2

anedz34 Pozri príspevok
Som platca DPH, je správne, keď zaúčtujem došlú faktúru /dobropis/ s typom DPH 40, ale so znamienkom mínus? Jedná sa o program MRP.
ahojte
čítam si rady ohľadne dobropisu za okt. kam ho vykázať v novom tlačive a sorry ale nechápem :kod DPH,typ DPh 55 neviem čo to je, môžte mi ľudovo poradiť do ktorého riadku v novom tlačive vykázať dobropis ,poradíte mi prosím?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
molnarova2 Pozri príspevok
ahojte
čítam si rady ohľadne dobropisu za okt. kam ho vykázať v novom tlačive a sorry ale nechápem :kod DPH,typ DPh 55 neviem čo to je, môžte mi ľudovo poradiť do ktorého riadku v novom tlačive vykázať dobropis ,poradíte mi prosím?
Tak pri nahadzovaní faktúr, dobropisov si musíš zvoliť ten kód DPH, iba tak ti vie správne zaradiť program do príslušného riadku DPH priznania. Ak dobropis nahodíš s kódom 40 a s mínusovými sumami, tak ti to zaradí správne.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

molnarova2 Pozri príspevok
ahojte
čítam si rady ohľadne dobropisu za okt. kam ho vykázať v novom tlačive a sorry ale nechápem :kod DPH,typ DPh 55 neviem čo to je, môžte mi ľudovo poradiť do ktorého riadku v novom tlačive vykázať dobropis ,poradíte mi prosím?
Tie kódy a typ DPH sú pre program MRP, zadala si otázku totiž do tejto témy

Dobropisy sa v novom tlačive DPH uvedú na tých istých riadkoch na ktorých aj "normálna" daň. V novom tlačive už totiž nie sú riadky na opravu základu dane a daň.
Skús pozrieť aj do tejto témy:

http://www.porada.sk/t63477-vypanani...nia-k-dph.html
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

áno teraz po 1.10.07 sa dobropis nahodí s kódom 40 a mínusovým znamienkom, predtým to bol kod 55, aby to dalo do r. 25 DP
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sta Pozri príspevok
Tie kódy a typ DPH sú pre program MRP, zadala si otázku totiž do tejto témy
V Datalocku neviem či existujú takéto kódy. Totiž zadávateľka - molnarova2 - použiva ten program.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

smith Pozri príspevok
V Datalocku neviem či existujú takéto kódy. Totiž zadávateľka - molnarova2 - použiva ten program.
Tiež netuším či v Datalocku existujú takéto kódy, preto som ju upozornila, že zadala otázku do témy ohľadom softwaru MRP
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
smith Pozri príspevok
Tak pri nahadzovaní faktúr, dobropisov si musíš zvoliť ten kód DPH, iba tak ti vie správne zaradiť program do príslušného riadku DPH priznania. Ak dobropis nahodíš s kódom 40 a s mínusovými sumami, tak ti to zaradí správne.
...a ešte treba zaradiť typ dokladu D - dobropis.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať