Zavrieť

Porady

ukončenie PP-kto dáva odhlášku v SP?

Dobrý deň. Chcela by som si len overiť, koho povinnosťou je po ukončení PP dohodou odhlásiť zamestnanca zo SP a ZP. Ide totiž o zamestnávateľa ktorý vyžaduje od svojich zamestnancov, aby si prihlášky a odhlášky vybavovali sami a jemu len priniesli kópiu potvrdenú SP. Aj inak sa chová vrcholne arogantne k zamestnancom, pričom u neho ZP neplatí (dokonca sám tvrdí, že jeho paragrafy nezaujímajú a že ich ani nepozná)...a doslova využíva zlú situáciu na trhu práce (na východe) Aj takto to teda dnes funguje! ...A to som ešte zvedavá, či sa vôbec dostaneme k Zápočtovému listu a Potvrd.o zd.mzde a výplate za posledný mesiac... Prihlášky a odhlášky sú povinnosťou zamestnávateľa, však?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lukuc Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som si len overiť, koho povinnosťou je po ukončení PP dohodou odhlásiť zamestnanca zo SP a ZP. Ide totiž o zamestnávateľa ktorý vyžaduje od svojich zamestnancov, aby si prihlášky a odhlášky vybavovali sami a jemu len priniesli kópiu potvrdenú SP. Aj inak sa chová vrcholne arogantne k zamestnancom, pričom u neho ZP neplatí (dokonca sám tvrdí, že jeho paragrafy nezaujímajú a že ich ani nepozná)...a doslova využíva zlú situáciu na trhu práce (na východe) Aj takto to teda dnes funguje! ...A to som ešte zvedavá, či sa vôbec dostaneme k Zápočtovému listu a Potvrd.o zd.mzde a výplate za posledný mesiac... Prihlášky a odhlášky sú povinnosťou zamestnávateľa, však?
    Prihlášky a odhlášky zamestnancov do zdravotnej a sociálnej poisťovne sú povinnosťou zamestnávateľa. Nejaký čas bol v zákone o zdr.poistení "zlepšovák", že nahlasovanie zmeny bolo povinnosťou poistenca, ale keďže bol z toho v poisťovniach pekný zmätok, už to neplatí.

    ---------
    Veronika

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    lukuc Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som si len overiť, koho povinnosťou je po ukončení PP dohodou odhlásiť zamestnanca zo SP a ZP. Ide totiž o zamestnávateľa ktorý vyžaduje od svojich zamestnancov, aby si prihlášky a odhlášky vybavovali sami a jemu len priniesli kópiu potvrdenú SP. Aj inak sa chová vrcholne arogantne k zamestnancom, pričom u neho ZP neplatí (dokonca sám tvrdí, že jeho paragrafy nezaujímajú a že ich ani nepozná)...a doslova využíva zlú situáciu na trhu práce (na východe) Aj takto to teda dnes funguje! ...A to som ešte zvedavá, či sa vôbec dostaneme k Zápočtovému listu a Potvrd.o zd.mzde a výplate za posledný mesiac... Prihlášky a odhlášky sú povinnosťou zamestnávateľa, však?
    Áno prihlášky a odhlášky sú povinnostou zamestnávateľa.
    Zamestnancovi nevyplývajú z tejto povinnosti žiadne postihy.
    Na zodpovednosť sa berie zamestnávateľ.

    Neplatenie do ZP zamestnávateľovi spočítajú za všetky obdobia, kedy bol povinný platiť a podávať výkazy a poriadne ho z toho rozbolí hlava.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Každá poisťovna má "zabudované" povinnosti zamestnávateľa a povinnosti zamestnanca. Ak by zamestnanci tie svoje ovládali, nenechali by sa pohodlným pracovníkom zamestnávateľa prebytočne preháňať

    lukuc je offline (nepripojený) lukuc

    lukuc
    Ďakujem krásne. Po tých peripetiách, čo sme s ním mali doteraz, by si asi aj zaslúžil, aby mu to niekto spočítal... A prajem všetkým pekný víkend

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lukuc Pozri príspevok
    Ďakujem krásne. Po tých peripetiách, čo sme s ním mali doteraz, by si asi aj zaslúžil, aby mu to niekto spočítal... A prajem všetkým pekný víkend
    Neboj, spočítané to raz bude mať.

    ukončenie PP-kto dáva odhlášku v SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.