Zavrieť

Porady

Členenie DPH

Prosím, vie niekto poradiť ohľadom výberu členenia DPD, aký je roydiel medzi PD a xPD, kedy sa dáva ktoré a prečo? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    citát z návodu k update POHODA rel. 8604
    - bol zapracovaný nový formulár pre priznanie DPH, platný od 1.10.2007 (pre priznania za predchádzajúce obdobia sa použijú pôvodné formuláre).
    UPOZORNENIE: na všetkých dokladoch, ktoré majú vznik daňovej povinnosti >= 01.10.2007 používajte len nové členenia, t.j. členenia bez písmenka „x“ v skratke.

    čiže PD - dátum vzniku daňovej povinnosti od 1.10.2007
    xPD - dátum vzniku daňovej povinnosti do 30.9.2007

    FIFA je offline (nepripojený) FIFA

    úplný začiatočník FIFA
    A prosím Vás aké členenie DPH mám zadať pre nadobudnutie tovaru z iného štátu EU za zdanovacie obdobie od 1.10.2007. PDnadEU bez X tam nie je a XPDnadEU mi vyhadzuje ako nesprávne členenie. Ďakujem

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Je v členení DPH aj ponuka bez x, len si musíš nabehnúť do kompletného zoznamu, tam si nájsť to členenie bez x a zafajknúť si ho, aby ti ho ponúkalo v dokladoch. Aj ja som ho nemohla nájsť, lebo som ho nemala odklepnuté na ponuku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.