Zavrieť

Porady

Auto

Dobrý deň.Mám prosbu .potrebujem názorne vypočítať sumu,ktorú si môže dať SZČO do nákladov za motorové vozidlo,ktorého je vlastníkom ale nemá ho zaradené do firmy.Používa ho okrem iného aj na vykonávanie podnikateľskej činnosti.Za mesiac 9/2007 mal najazdených 1235km,len na podnikanie.Spotrebu má podľa TP 6,5 l Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Postupuješ podľa §19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov s odkazom na Zákon o cestovných náhradách § 7:

    1235 km x 0,065 l/km x cena PHL v čase použitia MV = náhrada za spotrebované PHL

    1235 km x 6.20 Sk/km = základná náhrada

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    sisulasisa Pozri príspevok
    Dobrý deň.Mám prosbu .potrebujem názorne vypočítať sumu,ktorú si môže dať SZČO do nákladov za motorové vozidlo,ktorého je vlastníkom ale nemá ho zaradené do firmy.Používa ho okrem iného aj na vykonávanie podnikateľskej činnosti.Za mesiac 9/2007 mal najazdených 1235km,len na podnikanie.Spotrebu má podľa TP 6,5 l Ďakujem
    Ako sa na Porade vyhľadáva nájdeš tu http://www.porada.sk/t35299-hladame-...e-hladame.html .

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    sisulasisa Pozri príspevok
    Dobrý deň.Mám prosbu .potrebujem názorne vypočítať sumu,ktorú si môže dať SZČO do nákladov za motorové vozidlo,ktorého je vlastníkom ale nemá ho zaradené do firmy.Používa ho okrem iného aj na vykonávanie podnikateľskej činnosti.Za mesiac 9/2007 mal najazdených 1235km,len na podnikanie.Spotrebu má podľa TP 6,5 l Ďakujem
    http://www.porada.sk/t46108-nahrady-...tml#post413201

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.