Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie - zahraničie

Ahoj,

potrebovala by som radu ohľadne sprostredkovania a DPH. Madarska firma (platca DPH) nam sprostredkovala obchod s druhou madarskou firmou. Za to si fakturovala sprostredkovatelsku odmenu s DPH (20%). My sme slovenska firma - platcovia DPH. Je to tak spravne, ze si uctovala aj DPH. Podla mna to ma byt bez DPH, nie? Prosim, ak k tomu nieco mate, vyjadrite sa, lebo ja uz som z toho zufala - tie nazory su rozne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Remusus je offline (nepripojený) Remusus

    Remusus
    Zaoberame sa nakupom zberoveho papiera. Nakupujeme vlastne aj od nich zberovy papier, ale plus nam sprostredkovali obchod s dalsou madarskou firmou. A za toto si vyfakturovali sprostredkovatelsku odmenu s madarskou DPH. Je to tak spravne?

    Remusus je offline (nepripojený) Remusus

    Remusus
    Pardon, zabudla som: ten papier, ktoreho nakup sprostredkovali od inej madarskej firmy isiel do Rakuska...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Remusus Pozri príspevok
    Pardon, zabudla som: ten papier, ktoreho nakup sprostredkovali od inej madarskej firmy isiel do Rakuska...
    Aky je suvis medzi vami a rakúskom?
    Je mi jasné, že maď fy (platiteľ) sprostredkuje predaj. Papier predáva maď Fy (asi platiteľ) ale komu? vámpod vačim ič dph?a papier si dáte doviesť do rakúska? Treba určiť miesto dodania.

    Remusus je offline (nepripojený) Remusus

    Remusus
    Rakusan je tiez obchodný partner.
    Zhrnutie: Madarska firma A (platitel), od ktorej nakupujeme papier, nam sprostredkovala obchod s druhou madarskou firmou B (platitel). Tato madarská firma "B" fakturuje za papier nám - je to tiez obchodny partner na nase IC DPH. My tento papier zas predame a fakturujeme rakuskej firme (platitel).
    Miesto dodania nebude Madarsko, ked nam to sprostredkovala madarska firma s druhou madarskou firmou a ide o papier, ktorý je v madarsku?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Remusus Pozri príspevok
    Rakusan je tiez obchodný partner.
    Zhrnutie: Madarska firma A (platitel), od ktorej nakupujeme papier, nam sprostredkovala obchod s druhou madarskou firmou B (platitel). Tato madarská firma "B" fakturuje za papier nám - je to tiez obchodny partner na nase IC DPH. My tento papier zas predame a fakturujeme rakuskej firme (platitel).
    Miesto dodania nebude Madarsko, ked nam to sprostredkovala madarska firma s druhou madarskou firmou a ide o papier, ktorý je v madarsku?
    Zas neviem kde je ten papier a kade a kedy chodí do rakúska. Ale ak ste ten papier kúpili vy a zostal v maď, potom miesto dodania papiera bolo maďarsko, malo to byť s maĎ DPH ten predaj. No a to sprostredkovanie podľa § 16/6 druhá veta teda bez DPH-miesto Slovensko.
    Ale to je záver len na tento konkrétny prípad.

    Remusus je offline (nepripojený) Remusus

    Remusus
    Ten papier isiel z Madarska do Rakuska.
    Cize prva madarska firma, co nam sprostredkovala obchod - nam fakturovala sprostredkovatelsku proviziu.
    Druha madarska firma (s ktorou nas ta prva madarska firma spojila), ta nam fakturovala tovar (bez DPH - to je ok).
    Na my sme ten papier predali rakuskej firme, papier aj odisiel do Rakuska, a aj sme rakusanom fakturovali bez DPH.
    Toto su prepojenia.
    No len ta prva madarska firma nam mala fakturovat to sprostredkovanie bez DPH...
    Mam to uz jasnejsie, dakujem za pomoc....nebola som si v tom ista.

    Sprostredkovanie - zahraničie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.