Zavrieť

Porady

Služba fakturovaná do Číny

Potrebujem zistiť ( zo zákona som tomu moc neporozumela) ako je to s DPH , keď budem účtovať sprostredkovateľskú činnosť do Číny. Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Skús omrkať §16 ods. 6 a § 15 ods. 7
    človiečik Vladimír Ozimý
    kalkulka Pozri príspevok
    Skús omrkať §16 ods. 6 a § 15 ods. 7
    no neviem ide o vývoz do tretích krajín to sa podľa mňa par. 16 nedá aplikovať...
    človiečik Vladimír Ozimý
    bredikova Pozri príspevok
    Potrebujem zistiť ( zo zákona som tomu moc neporozumela) ako je to s DPH , keď budem účtovať sprostredkovateľskú činnosť do Číny. Prosím o radu.
    vy to budete faktúrovať do číny? a o aké sprostredkovanie ide z číny do SR alebo zo SR do Číny?

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Vraciam sa k téme. Bola som odcestovaná.

    Môj klient nakupuje tovar (potravinárske produkty) z Číny, u nás je preclený, a ďalej ho predáva - zabezpečuje odberateľov aj z EÚ. Túto službu , t.j. zabezpečenie a sprostredkovanie by chcel po dohode s dodávateľom faktúrovať. Len neviem ako je to s DPH a kam to pôjde v priznaní , ak ro ram pôjde. Po prečítaní tých paragrafov niesom si celkom istá.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    bredikova Pozri príspevok
    Vraciam sa k téme. Bola som odcestovaná.

    Môj klient nakupuje tovar (potravinárske produkty) z Číny, u nás je preclený, a ďalej ho predáva - zabezpečuje odberateľov aj z EÚ. Túto službu , t.j. zabezpečenie a sprostredkovanie by chcel po dohode s dodávateľom faktúrovať. Len neviem ako je to s DPH a kam to pôjde v priznaní , ak ro ram pôjde. Po prečítaní tých paragrafov niesom si celkom istá.
    Miesto dodania služby - keďže žiadnu výnimku tu pri tejto formulácii služby nemožno uplatniť - je podľa §15/1 - SR. Faktúrujete s DPH.

    V prípade, že v dohode by ste uviedli, že pre čínskeho dodávateľa robíte prieskum trhu, príp. iné "poradenské" služby ( a tomu by zodpovedal aj text na fa), miesto dodania by sa posudzovalo podľa § 15/7,8 - faktúrovali by ste bez DPH (plnenie by nebolo predmetom dane).

    Odporúčal by som Vám to riešiť tou druhou formou, pretože o sprostredkovaní vo vašom prípade nemôže byť ani reči, nakoľko vy tovar doveziete (kúpite) a ďalej ho predávate vo vlastnom mene a na svoj účet.
    Aspoň tak som pochopil vaše zadanie.

    Možno by bolo vhodné pouvažovať nad formuláciou služby, kt. chcete číňanom faktúrovať.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    no neviem ide o vývoz do tretích krajín to sa podľa mňa par. 16 nedá aplikovať...
    ,
    Bredikova hovorila o sprostredkovaní predaja ako o službe, tak to tam patrí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.