Zavrieť

Porady

odbornejšie príspevky

Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Na tému štýlu odpovedi tu už bolo viac krát diskutované. Niektorý preferujú uvádzanie samotných §§ bez nejakého bližšieho vysvetlenia, niektorý (hlavne začiatočníci) zase potrebujú vysvetlenie z praxe. A treba si uvedomiť, že na porade sú aj členovia, ktorý sa neživia účtovníctvom, ale potrebujú poradiť a pre tých súché citácie zákonov asi veľa nenapomáha.

P.S. Táto téma sa mala skôr založiť v Ohlasoch a nie v Podvojnom účtovníctve.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 19.10.07 at 09:56
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Spodniaková Jarmila Pozri príspevok
Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme.


.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Spodniaková Jarmila Pozri príspevok
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Milá Jarmilka,
vidím že si tu nová, tak len kratúčko aby si si nedvíhala adrenalín.... tu nie sme na seminári, ani na zoskupení managerov, je nás tu kopa obyčajných ľudí, ktorí sa stretávajú, radia si pomáhajú a riešia problémy formou rád a pomoci, ak si dáš ten čas a pobudneš tu chvíľku, zistíš že je tu mnoho dobrých odborníkov a nehrajú sa na múdre hlavy, ale nezištne pomáhajú, diskutujú a každý si volí formu akú chce.
Možno Ti príde čudné, ale narazila si na fórum kde si ľudia pomáhajú.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

To,že niekto robí účtovníctvo 30 rokov ho ešte podľa mňa nerobí profesionálom.Každý,kto robí účtovníctvo študuje zákony počas svojej praxe neprestajne.A každý poraďák sa snaží aj vysvetliť a zároveň aj odvolať na príslušný §.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Po druhom prečítaní príspevku mám dojem, že to nemá ani pätu ani hlavu. Alebo neviem logický myslieť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Spodniaková Jarmila Pozri príspevok
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Nie všetko je v zákonoch a vykonávacích predpisov usmernené. Častokrát máme možnosť si vybrať riešenie, musíme sa sami rozhodnúť ako to urobíme. Na takého rozhodnutie majú vplyv rôzne konkrétne okolnosti v účtovnej jednotke v závislosti od rozsahu činnosti, vnútornej organizácii, počtu zamestnancov a pod. - preto si radíme štýlom "ja to robím tak..." . Jednoducho nie je možné sa odvolať na predpis, lebo ten do podrobností nezachádza.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Spodniaková Jarmila Pozri príspevok
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Rada:
Ak si prečítaš odpoveď, alebo radu, ktorá spĺňa tvoje požiadavky na sofistikovanú odpoveď -tak vyjadri súhlas, alebo oceň.

Ak sa ti odpoveď zdá málo odborná, až familiárna - jednoducho si ju nevšímaj, alebo doplň, ak ti to za to stojí.

Nám, pre ktorých je postup múdrych (čo sa chytia zákonov a študujú a študujú ) nepostačujúci a "obyčajné" rady ostatných si vážia, lebo im pomôžu zorientovať sa - takýto spôsob vyhovuje.

Verím, že časom zistíš, aká je "porada" nápomocná!!
Naposledy upravil Maňaska : 19.10.07 at 16:06
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Jarmilka nezdieľam tvoj názor. Ja som tu stretla skvelých, odborne zdatných a ochotných ľuďí. Každá odpoveď je na niečo dobrá, možno ukáže na iný uhol pohľadu. A v strete názorov si môžeš vybrať, alebo sa znovu pýtať. Tu je to bežné a je samozrejmosťou opraviť si odpoveď, každý sa môže pomýliť, a tí najlepší na porade to vždy urobia, hoci to potrebujú zriedkavo. Možno by si mohla reagovať na príspevky, ktoré sa ti zdajú nesprávne a tým pomôcť. O to tu ide. Pekný deň.
Naposledy upravil Mackovka : 19.10.07 at 07:53
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Diskutujúci, Jarmilka povedala ( napísala ) svoj názor. Mám pocit, že tu rozputávate jednu z diskusií o ničom.

Doporučujem preradiť túto diskusiu do témy OHLASY.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Spodniaková Jarmila Pozri príspevok
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Obdivujem Tvoje sebavedomie, pretože účtujem tiež asi toľko, ale pocit, že to musím vedieť som žiaľ nenadobudla. Iba ak ten, že by som to mala a už aj mohla vedieť. Zatiaľ som rada tomuto fóru, že moje názory na jednotlivé účtovné prípady tu môžem konfrontovať, porovnávať, argumentovať, alebo tápať bez argumentov. A to ma posúva a núti stále sa učiť. Pretože podľa môjho názoru je účtovníctvo viac otázkou praxe a logických postupov, ako len istými krokmi dosiahnúť predpísané. Teším sa na diskusiu s Tebou.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Spodniaková Jarmila Pozri príspevok
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Kľudne môžeš mať pocit, že odpovede sú neprofesionálne, pretože na Porade si formou virtuálneho posedenia pri kávičke s priateľmi, kde sa bavíš, ako to robíš ty, ako on, a prípadne ťa nakopne, aby si si pozrela ten a ten §. Niečo viem ja, niečo on. Ak chceš odpovede profesionálne, prejdi si do odbornej stránky Porady, ktorá je ale samozrejme platená, a tam máš istotu aj odvolávky na § a odstavce. Mnoho príspevkov odborných, kvalitných a profesionálnych je samozrejme aj na tejto bezplatnej strane, ale to už po krátkej dobe sama vycítiš, či sa toho môžeš držať alebo je to len formou ja si myslím, ja to robím takto.
Na tejto stránke sa cítim ako človek z mäsa a kostí, so svojimi prednosťami aj slabosťami. Na strane s paragrafmi sa cítim ako účtovník so zodpovednosťou.
Naposledy upravil abel : 19.10.07 at 09:22
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

častokrát som vo svojich odpovediach uviedla citáciu zo zákona príp. aj nejaký ten paragraf...
väčšinou pýtajúci reagoval : Vôbec tomu nerozumiem, môžeš mi to vysvetliť po lopate???

Tak teraz volím opačný postup, najskôr po lopate a keď pýtajúci chce ísť do hĺbky a hľadá oporu môjho tvrdenia v zákone, podiskutujeme o tom...

Tiež sa teším na diskusiu s tebou...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ermon Pozri príspevok
častokrát som vo svojich odpovediach uviedla citáciu zo zákona príp. aj nejaký ten paragraf...
väčšinou pýtajúci reagoval : Vôbec tomu nerozumiem, môžeš mi to vysvetliť po lopate???

Tak teraz volím opačný postup, najskôr po lopate a keď pýtajúci chce ísť do hĺbky a hľadá oporu môjho tvrdenia v zákone, podiskutujeme o tom...

Tiež sa teším na diskusiu s tebou...
Presne túto istú skúsenosť mám aj ja....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Spodniaková Jarmila Pozri príspevok
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Jarmilka vitaj na Porade a teším sa na odborný prístup k riešeniu otázok z Tvojej strany

P.s. Osobne by som volila /keďže si tu radíme tak radím/ opačný postup. Najprv by som prispela vysokoodbornými príspevkami podloženými paragrafmi, vypracovanými odbornými témami /aj tie tu máme/, a potom by som
sa /aj to možno, lebo nie je to môj štýl/ vyjadrila k práci ostatných. Mám takú životnú teóriu- k tomu čo sa sama nesnažím ovplyvniť /t.j. napr. z Tvojej strany pozdvihnutie odbornosti Porady/ sa nevyjadrujem a určite hneď nie na začiatku... Neviem čím to je, ale ja napr. čím dlhšie vykonávam účtovníctvo, tým viac mám pocit, že veľa vecí neovládam ...
Naposledy upravil evina : 19.10.07 at 09:09
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

preto sa to vola porada, ze sa tu ludia radia medzi sebou ako ludia, ktori potrebuju poradit, porozumiet, pochopit tie suche zakony, ktore je niekedy tazke pochopit
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Milá Jarmilka, vidím, že si úplný nováčik na tejto stránke a hneď kritizuješ našu profesionalitu. Mám pocit, že Ty si myslíš, že na tejto stránke nájdeš len samých účtovníkov a to vôbec tak nie je. Nie každý si dáva robiť účtovníctvo účtovníčke a sú tu aj takí úplne jednoduchí ľudia, ktorí si robia sami aj účto a potrebujú sa občas poradiť so skúsenejšími. Ja robím účtovníčku takmer 30 rokov a ani zďaleka neovládam všetko, lebo na tejto stránke zisťujem že človek sa učí celý život. Pokiaľ by som to účto robila len v jednej a tej istej zabehnutej firme i tak by ma mohlo čo to prekvapiť a potrebovala by som radu, ale keď robíš účto pre x firiem z rôznych odvetví, musíš sa stále vzdelávať. A ja osobne nepoznám lepšie miesto a lepší kolektív ako tu na porade. Mňa osobne mrzí, že hodnotíš prácu vzdelaných ľudí, ktorí bez nároku na odmenu tu denno - denne radia. Teším sa na Tvoju reakciu na naše príspevky.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
niektorí ste vo svohich príspevkoch napísali, že tešíte sa na diskusiu so Spodniakovou Jarmilou, ale skosi sa neozýva?
Možno ste ju trocha ostro skritizovali, alebo nebola od rána na PORADE?
Možno nevie, čo jej príspevok vyvolal. Uvidíme, či sa ohlási a bude mať odvahu si podiskutovať.
Jarmila, neboj sa, nie sú všetci, povedala by som, zlí. Nájdeš tu fakt veľa a erudovaných odborníkov, ktorí ti radi a nezištne pomôžu pri akomkoľvek probléme. Takže hor sa na poradu. Vitaj medzi nami.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Často sa mi stane, že nejaký zákon si vysvetlím úplne inak. Tiež účtujem 30 rokov a mám pocit, že čím viac viem, tým viac neviem. Ale veď aj 4 právnici si môžu každý vysvetliť jeden zákon a úplne inak... Preto je tu aj Najvyšší súd aby to vyriešil a preto existujú aj komentáre k zákonu... No a preto je tu aj Porada aby pomáhala všetkým aj tým čo začínajú aj tým čo robia 30 rokov a možno už aj tak dobre im nezapína alebo sú už poznačení rutinou a preto nikto mudrý z neba nespadol...
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Zaujímavá témička. Tiež by som sa rada vyjadrila.
Na tejto stránke som zaregistrovan dosť dlhú dobu. Začala som však prispievať až vo februári tohto roku. Dostala som zopár SS, kt. ma pritlačili k zemi, bolo mi ľúto, že som taká nešika, nemala som chuť ani len nakuknúť, a pozrieť sa opäť, kto ma zdrbkal za príspevok, či som náhodou niečo nedohnojila....

V období pred 8-mesiacmi som bola zahrabaná v každej odbornej liter., myslela som si, že niečo ovládam......Pravda bola opakom.
Na sebe môžem povedať, že za týchto krátkych 8-mesiacov som sa na Porade naučila toľko, že v knihách by som sa rýpala ďalších 5 rokov, a nepomohlo by mi to.

Ak som si v niečom nebola na 100% istá, kukla som na Poradu, a príspevky mnohých poraďákov mi pomohli, a naštartovali ma k správnym riešeniam konkrétnych problémov.

Človek strávi písaním príspevkov toľko času, že by sa naozaj dal tento čas využiť inakšie. Ale ochota poradiť a pomôcť je oveľa silnejšia, a pocit v srdci, že sme niekomu pomohli nás teší.

Zaujímalo by ma, prečo niektorí ľudia ťažia len z porady, hlcú informácie, a na druhej strane len kritizujú a rýpu......Nuž sme rôzne typy ľudí, nedá sa nikomu vyhovieť.
Mojím názorom je, že títo ľudia kt. tu radia, sú veľmi dobré povahové typy, keby to boli ľudia bez chrbtovej kosti, tak sa na nás vykašlú, a tento čas strávia zarábaním skutoočných peňazí.................
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

PS -

Kritiku na stránku Porady beriem dosť osobne. Keby bolo treba, dokázala by som použiť aj päste v ringu. Takže bacha.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať