Zavrieť

Porady

odbornejšie príspevky

Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Už tu zas mrníkujete a nedepeháčkujete?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Už tu zas mrníkujete a nedepeháčkujete?
Už aj ja som na to upozornil v prísp. č. 146, ale asi nikomu nechce robiť. Na čele so mnou. Teraz asi som najväčší mrníkovač v tejto téme.
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Prepáčte teraz za škaredú odpoveď, ale nič výstižnejšie ma nenapadá: Veď od roboty aj kone dochnú, tak prečo nemrníkovať?????????? A navyše robota nie je zajac, neujde. A ozaj, čo to znamená, keď niekto mrníkuje? Nasmerujte ma niekam, kde si to preštudujem. To nepoznám, ale výraz mi páči. (Slovíčko "sa" nehľadajte, nepatrí tam.)
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
smith Pozri príspevok
Už aj ja som na to upozornil v prísp. č. 146, ale asi nikomu nechce robiť. Na čele so mnou. Teraz asi som najväčší mrníkovač v tejto téme.
A čo nikomu nechce robiť?
A vôbec, v nedeľu sa "nedělá".
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
symona Pozri príspevok
Prepáčte teraz za škaredú odpoveď, ale nič výstižnejšie ma nenapadá: Veď od roboty aj kone dochnú, tak prečo nemrníkovať?????????? A navyše robota nie je zajac, neujde. A ozaj, čo to znamená, keď niekto mrníkuje? Nasmerujte ma niekam, kde si to preštudujem. To nepoznám, ale výraz mi páči. (Slovíčko "sa" nehľadajte, nepatrí tam.)
Mrníkovať znamená pridávať príspevky až v takej miere, že uplne odbočíš od pôvodnej otázky, zadania. MRNÍK = BORDEL v mojom ponímaní.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

symona Pozri príspevok
Prepáčte teraz za škaredú odpoveď, ale nič výstižnejšie ma nenapadá: Veď od roboty aj kone dochnú, tak prečo nemrníkovať?????????? A navyše robota nie je zajac, neujde. A ozaj, čo to znamená, keď niekto mrníkuje? Nasmerujte ma niekam, kde si to preštudujem. To nepoznám, ale výraz mi páči. (Slovíčko "sa" nehľadajte, nepatrí tam.)
Ja som posadnutá DPH-čkou preto tak rada pracujem v nedeľu ...
P.s. Treba si preložiť pôvodný výraz, ak je niekde neporiadok...už to máš? ... no a taký výraz sa na Poradu predsa nehodí...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
U nás na Záhorí sa hovorí trochu škaredšie. Nie "mrník" ale "mr.ník" Namiesto bodky v slove si doplňte potrebné písmenko
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Prepáčte moju neohrabanosť, ale po vašom skvelom vysvetlení ma osvietilo, len u nás sa to používa v trošku pozmenenej podobe. To viete, dane, dane, dane a ešte tá choroba, ktorá má čosi podobné so sklom. Vražedná kombinácia. Aj z toho vyplýva, že oddych je už absolútne nevyhnutný. Ale táto debata ma aspoň trochu preberá k životu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

pokiaľ mám správne info tak slovo MRNÍK je copyright od Silviky Hlinkovx. Písmeno "d" je zámerne vynechávané tu na porade...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Aháááááááá
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

No , múdremu napovedz, sprostého kopni.
Aj keď si myslím že je so mňa roduverný záhoračisko, neprišla som na to, že tam chýba písmenko "d". Ja som si tam vo svojej odbornej nevedomosti dopľňala "v" . Možno je to tým, že v príspevku nebola žiadna odvolávka na príslušný zákon, paragraf, odstavec ani písmeno. A možno, že cloe je z opačného konca Záhoria.
Naposledy upravil Kazu : 21.10.07 at 14:51 Dôvod: No keby mi tam chýbalo len "d", mne tam chýbalo aj písmenko v písmenku a musela som upravovať.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

No vidíte, aspoň sa mnohí vďaka Jarmilke čo to dozvedia o frazeológii Porady, ktorá je, najmä smerom od šuťáku, omnoho širšia
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Kazu Pozri príspevok
No , múdremu napovedz, sprostého kopni.
Aj keď si myslím že je so mňa roduverný záhoračisko, neprišla som na to, že tam chýba písmenko "d". Ja som si tam vo svojej odbornej nevedomosti dopľňala "v" . Možno je to tým, že v príspevku nebola žiadna odvolávka na príslušný zákon, paragraf, odstavec ani písmeno. A možno, že cloe je z opačného konca Záhoria.
prepáč - ale pasovala by tam odvolávka na šuťák - aj tam je sem-tam nejaký paragraf - najmä par. 52
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a nehodilo by sa do mr.níka radšej z?
ako ked vonku mrZne?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

A nebude Jarmila Spodniaková nejaký nový TÉRY????
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Heni Pozri príspevok
a nehodilo by sa do mr.níka radšej z?
ako ked vonku mrZne?
Mrnnnník si nedáme
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ermon Pozri príspevok
A nebude Jarmila Spodniaková nejaký nový TÉRY????
Monika, ako vlastník ochrannej známky "Téry" si podobné prirovnania vyprosujem.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
P.S. Kto nevie, tomu pripomeniem, že v príspevkoch nepoužívam smajlíky - inak by v tom vyššom bola kopa tých zelenozubých.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
smith Pozri príspevok
Mrníkovať znamená pridávať príspevky až v takej miere, že uplne odbočíš od pôvodnej otázky, zadania. MRNÍK = BORDEL v mojom ponímaní.
krásne - toto slovíčko by sme si mali dať patentovať - je bohové a PC mi ho podčiarkuje ako chybu, tada nie je registrované.


a toto som tiež považovala za medziúsmev, dokelu kooooľko som ho naťukala, šak si mohli mysleiť....
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Jozef Mihál Pozri príspevok
P.S. Kto nevie, tomu pripomeniem, že v príspevkoch nepoužívam smajlíky - inak by v tom vyššom bola kopa tých zelenozubých.
Zrejme by nezaškodilo pozrieť si bod 8 Etikety
Kto to len bol jej tvorcom?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať