Zavrieť

Porady

Predaj budovy a dan.

Chcela bz som sa spytat ako by to bolo, ked budovu sme kupili za 1 milion v roku 2001 a tento rok chceme ju predat, zytial sme ju neodpisovali.
Mozeme ju predat za minimalne zostatkovu, co je 1 mil. to bude nas prijem a 1 mil. bude aj nas naklad.
Je to takto spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    prichádza viac možností odpovede, pretože nepíšete, či ste UJ, či ste prenajímali, a hlavne, či bola zaradená do OM, keď ste budovu neodpisovali.

    1. Budova bola zaradená do OM. Neodpisovala sa. VC (ZC) bude daňovým výdavkov. Príjmom bude cena, za kt. nehnuteľnosť predáte. ZD= príjem-výdavok.
    2. Budova nebola zaradená do OM. Príjem bude oslobodený od dane. Vlastníctvo nehnuteľnosti je viac ako 5 rookov.

    Budovu môžete predať i za nižšiu cenu ako je zostatková. Budete sa prihliadať i na stratu z predaja.

    Ceny nehnuteľností rastú. Predpokladám, že sa dá dosiahnuť zisk z predaja nehnuteľnosti. Ak by ste ju predali za 2 mil. Sk, a budova je zaradená v OM, ZD bude 1 mil. Sk.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Chcela by som nadviazať na túto tému. Jeden môj klient predal nehnuteľnosť zaradenú do OM /zostatková hodnota 1.000.000,-- Sk/ za 3.500.000,-- Sk s tým. že kupujúci mu v roku 2007 zaplatil podľa splátkového kalendára 1.500.000,-- Sk a zvyšok mu bude vyplatený v roku 2008 a 2009.
    Môžem zostatkovú hodnotu nehnuteľnosti v celom rozsahu započítať do VOZD za rok 2007 ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamis Pozri príspevok
    Chcela by som nadviazať na túto tému. Jeden môj klient predal nehnuteľnosť zaradenú do OM /zostatková hodnota 1.000.000,-- Sk/ za 3.500.000,-- Sk s tým. že kupujúci mu v roku 2007 zaplatil podľa splátkového kalendára 1.500.000,-- Sk a zvyšok mu bude vyplatený v roku 2008 a 2009.
    Môžem zostatkovú hodnotu nehnuteľnosti v celom rozsahu započítať do VOZD za rok 2007 ?
    Áno môžeš, dohodnutý splátkový kalendár kúpnej ceny nemá vplyv na uplatňovanie zostatkovej ceny nehnuteľnosti. Len mala pripomienka v rokoch 2008 a 2009 tie splátky budú zdanené celé, nakoľko nemá patričný výdavok.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Tie roky 2008 a 2009 ma netrápia, pretože klient bude tým pádom vo veľkej strate, ktorú si bude môcť v nasledujúcich rokoch odrátať.
    Uvažujem správne ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ide o JÚ?
    lebo v PÚ to môže byť úplne inak.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ... a celkom inak by to bolo, keby išlo o prevod vlastníctva nehnuteľnosti podľa §8 ods.1 písm.b/.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.