Zavrieť

Porady

Zalozenie stavanej nehnutelnosti-bytoveho domu

Zdravim Vas...

V najblizsich dnoch musime (spolu s priatelkou) vybavit uver vo vyske 1,4 mil.
Mame vsak problem so zalozenim nehnutelnosti..Totiz dal by sa zalozit napr.byt, v ktorom teraz byvam s rodicmi, ale cena posudena znalcom bude zaiste mensia, ako je vyska uveru...
Pocul som vsak o tom, ze je mozne zalozit aj nehnutelnost, ktora sa prave stavia...

V nasom pripade ide o 3.izb byt... z bytovky je vsak zatial polozena len platna. Mame pislubene, ze bytovy dom bude kolaudovany zaciatkom roka 2009.

Bolo mi povedane, ze zalozenie stavanej nehnutelnosti je mozne v pripade, ak existuje nejaka oficialna dohoda (zmluva) medzi bankou a stavebnou firmou a ak je stavba byt. domu predmetom nejakeho DEVELOPERSKEHO PROJEKTU...

Prosim, ak vie hocikto nieco o moznostiach zalozenia stavanej nehnutelnosti..napise
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    paulix Pozri príspevok
    Zdravim Vas...
    V najblizsich dnoch musime (spolu s priatelkou) vybavit uver vo vyske 1,4 mil.
    Mame vsak problem so zalozenim nehnutelnosti..Totiz dal by sa zalozit napr.byt, v ktorom teraz byvam s rodicmi, ale cena posudena znalcom bude zaiste mensia, ako je vyska uveru...
    Pocul som vsak o tom, ze je mozne zalozit aj nehnutelnost, ktora sa prave stavia...
    Pri rozostavanych rodinnych domoch nie je problem. Bytovky su iny problem. Napokon, tusenie mas spravne....vysvetlenie nizsie.
    paulix Pozri príspevok
    V nasom pripade ide o 3.izb byt... z bytovky je vsak zatial polozena len platna....
    Byt, aj ked je to stale neskoladovane, uz musi byt zapisany na LV. To ale nie je váš prípad.
    paulix Pozri príspevok
    Mame pislubene, ze bytovy dom bude kolaudovany zaciatkom roka 2009.
    ....
    Pozor na tie sluby a prisluby. Co je na papieri, platí!
    paulix Pozri príspevok
    Bolo mi povedane, ze zalozenie stavanej nehnutelnosti je mozne v pripade, ak existuje nejaka oficialna dohoda (zmluva) medzi bankou a stavebnou firmou a ak je stavba byt. domu predmetom nejakeho DEVELOPERSKEHO PROJEKTU...
    To je uz lepsie. Firma, ktora v podstate je garantom projektu sa standartne neobide bez pomoci banky. Cize potrebuje úver. U vas je dobrým riesenim to realizovať (hypoteku) cez banku, ktora financuje developera. V principe sa poskytnuty uver vyplati v ramci banky, avsak na umorenie časti dlhu developerskej firmy.
    S developerom uzatvorte zmluvu o výstavbe, resp.Zmluvu o dielo. Bude tam splatkovy kalendar a sankcie za nedodržanie. Cize ziadne "máme prislubene" a pod. Drzim palce.

    paulix je offline (nepripojený) paulix

    paulix
    duves Pozri príspevok
    P
    S developerom uzatvorte zmluvu o výstavbe, resp.Zmluvu o dielo. Bude tam splatkovy kalendar a sankcie za nedodržanie. Cize ziadne "máme prislubene" a pod. Drzim palce.
    zdravim Ta, vyzera to vsak tak, ze co sa tyka stavby nasho bytu- bytoveho domu, tak nejde o developer. projekt... a prave preto sa pokusam zistit, ako inak mozeme zalozit nieco, co sa este len stavia (ma polozenu len platnu).
    vdaka

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    paulix Pozri príspevok
    zdravim Ta, vyzera to vsak tak, ze co sa tyka stavby nasho bytu- bytoveho domu, tak nejde o developer. projekt... a prave preto sa pokusam zistit, ako inak mozeme zalozit nieco, co sa este len stavia (ma polozenu len platnu).
    vdaka
    Ahoj Paulix, viem,že sa na mňa nahneváš teraz, ale myslím, že to záložné právo na tú stavanú bytovku nevybavíš...
    Je tam strašne veľa neuralgických bodov pre banku a ja si myslím, že to nebudu akceptovať...
    Ešte raz prepáč za túto odpoveď, ale je to tak

    paulix je offline (nepripojený) paulix

    paulix
    katarina.j Pozri príspevok
    Ahoj Paulix, viem,že sa na mňa nahneváš teraz, ale myslím, že to záložné právo na tú stavanú bytovku nevybavíš...
    Je tam strašne veľa neuralgických bodov pre banku a ja si myslím, že to nebudu akceptovať...
    Ešte raz prepáč za túto odpoveď, ale je to tak
    v pohode vdaka za rady

    Zalozenie stavanej nehnutelnosti-bytoveho domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.