Zavrieť

Porady

Zmätok v účtovaní v EUR

Ahojte, Poraďáci!
Som tu zas a zas potrebujem Vašu radu, lebo z toho množstva článkov čo tu je sa už neviem vymotať a neviem nájsť žiadnu ucelenú info k môjmu problému.
Moji chlapci teraz začali rýpať aj do zahraničia. Majú faktúru z Rakúska, ktorú platili v hotovosti. Takže postup: Z BÚ vybrali 1500 EUR (Bú vedený v SKK) do pokladne a faktúru zaplatili v hotovosti priamo v rak. firme.
Ako mám zaúčtovať ten výber z BÚ? Napísať do SW priamo sumu v SKK, ktorá je na výpise? A ako do pokladne? To musím založiť EUR pokladňu? Čo s úhradami?
Chcem si len overiť teoretické ne-znalosti zo školy.
Ďakujem.
Naposledy upravil svet1 : 22.10.07 at 14:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    svet1 Pozri príspevok
    Ahojte, Poraďáci!
    Som tu zas a zas potrebujem Vašu radu, lebo z toho množstva článkov čo tu je sa už neviem vymotať a neviem nájsť žiadnu ucelenú info k môjmu problému.
    Moji chlapci teraz začali rýpať aj do zahraničia. Majú faktúru z Rakúska, ktorú platili v hotovosti. Takže postup: Z BÚ vybrali 1500 EUR (Bú vedený v SKK) do pokladne a faktúru zaplatili v hotovosti priamo v rak. firme.
    Ako mám zaúčtovať ten výber z BÚ? Napísať do SW priamo sumu v SKK, ktorá je na výpise? A ako do pokladne? To musím založiť EUR pokladňu? Čo s úhradami?
    Chcem si len overiť teoretické ne-znalosti zo školy.
    Ďakujem.
    Výber z účtu 1500 EUR - priebezné položky príjem kurzom banky, výdaj z účtu
    Príjem do pokladne 1500 EUR - výdaj z priebežných položiek kurzom banky, príjem do EUR pokladne
    Úhrada fa v Rakúsku 1500 EUR - výdaj z EUR pokladne kurzom NBS v deň úhrady, výdaj ovplyvňujúci základ dane podľa členenia

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    svet1 Pozri príspevok
    Presne!
    Ty si sice zmenil názov témy, ale stale v zozname tém je iba Zmätok. Ak dobre viem, tak názov témy vie opraviť iba moderátor.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    svet1 Pozri príspevok
    Čo už...
    Postupovať pri názve tém tak ako píše ekopo v príspevku č.3. Témy s podobnými názvami veľmi rýchlo zapadnú do zabudnutia, a niekedy zadávateľ ani odpovede sa nedočká.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.