Zavrieť

Porady

Fakturácia výroby a DPH

Zamestnanci našej s.r.o. vyrábajú výrobky v inej spoločnosti (ktorá vlastní stroje, priestory a má odberateľa) nie sú dočasne pridelený, nejedná sa ani o leasing zamestnancov. Na základe vyrobeného množstav vystavujeme faktúru. Urobil som dobre, ak za mesiac január boli spracované údaje až 15.02.2005 o množstve vyrobených produktov a faktúru som vystavil 15.02.2005 , dátum zdaniteľ.plnenia 13.02.2005 ??? Pravdepodobne pôjde o opakovanú službu (na základe zmluvy). DPH si uplatním teda až vo februári ?
Ďakujem za všetky odpovede !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    Od 1.1.2005 bola zmena, pri opakovaných plneniach,daňová povinnosť vzniká najneskôr posledný deň na ktorý sa vzťahuje.To znamená, daň sa vzťahuje k 1/2005 má byť odvedená za 1/2005 . Vystavenie 15.2.2005 je dobre, ale dátum deň dodania (tovaru, služby) by som dala 31.1.2005.

    Noel je offline (nepripojený) Noel

    Noel
    Ďakujem za odpoveď. Teraz mám podľa tohto malý problém (mesačný platca DPH) Totižto až teraz v marci sa dohodli presné podmienky výroby, ktorá bude pravidelne fakturovaná, dá sa povedať , že doteraz to bola skúšobná doba. Môžem vystavené faktúry nechať s DPH aj s jeho uplatnením vo febrári za január 05? a podľa dohodnutých podmienok v zmluve pravidelná fakturácia pôjde od marca, potom DPH v marci aj uplatniť??? Ďakujem.
    Naposledy upravil Noel : 02.03.05 at 14:40

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    Noel
    Ďakujem za odpoveď. Teraz mám podľa tohto malý problém (mesačný platca DPH) Totižto až teraz v marci sa dohodli presné podmienky výroby, ktorá bude pravidelne fakturovaná, dá sa povedať , že doteraz to bola skúšobná doba. Môžem vystavené faktúry nechať s DPH aj s jeho uplatnením vo febrári za január 05? a podľa dohodnutých podmienok v zmluve pravidelná fakturácia pôjde od marca, potom DPH v marci aj uplatniť??? Ďakujem.
    Veľmi by som sa nad tým nerozčuľoval.... nakoľko opakované dodanie služby.... čo to vlastne je? Telekomunikacie a ... pod v podobe paušálov.... Nejde predsa stále o tie isté služby.... ak áno.... potom problem...

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    syamlee
    Veľmi by som sa nad tým nerozčuľoval.... nakoľko opakované dodanie služby.... čo to vlastne je? Telekomunikacie a ... pod v podobe paušálov.... Nejde predsa stále o tie isté služby.... ak áno.... potom problem...
    Novelizovaný §19 ods.3 zákona o DPH sa týka nielen opakovaných ale aj čiastkových plnení v zmysle zmluvy, čo je pravdepodobne Noelov prípad, takže pri určení dátumu dodania naozaj treba vychádzať zo znenia zmluvy (čiastkové plnenia sa dajú vymedziť aj na iné obdobie ako 1 mesiac).

    Fakturácia výroby a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.