Zavrieť

Porady

Viazana zivnost (pre s.r.o)- zodpovedny zastupca

Ahojte,

V zivnostenskom zakone je uvedene, ze ak predmet cinnosti pravnickej osoby (s.r.o) spada pod viazanu zivnost, je potrebne k ziadosti o vydanie zivnostenskeho opravnenia na tuto s.r.o pripojit aj "Ustanovenie, súhlas a vyhlásenie zodpovedného zástupcu" - cize je potrebne ustanovit zodpovedneho zstupcu, ktory splna podmienky na udelenie viazanej zivnosti podla zivnostenskeho zakona.

Viete mi PLS niekto poradit s nasledovnym?

1. Je potrebne ustanovit zodpovedneho zastupcu vzdy pri viazanej zivnosti? My budeme traja konatelia a vsetci splname podmienky pre udelenie viazanej zivnosti. Je potrebne zodpovedneho zastupcu stanovit aj v tomto pripade?

2. Je potrebne ustanovit zodpovedneho zastupcu uz v spolocenskej zmluve pre zalozenie s.r.o?

3. Viete mi prosim niekto poskytnut vzor dokumentu "Ustanovenie, súhlas a vyhlásenie zodpovedného zástupcu"? Nikde na nete sa mi ho nepodarilo najst :-(

Vopred vdaka

Juraj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Ahoj,
    1. pri viazanej živnosti musíš vždy ustanoviť zodpovedného zástupcu
    2. v spoločenskej zmluve sa to neuvádza, uvedieš ho iba na tlačive pred ŽÚ
    3. tlačivo je tuto: http://www.civil.gov.sk/p09/p09-02-02.shtm
    celá jedna strana je venovaná zodpovednému zástupcovi....
    pápá

    Jurajm je offline (nepripojený) Jurajm

    Jurajm
    Vdaka. Mam k tomu este doplnujuce otazky...

    1. V zakone je uvedene ze: "Zodpovedný zástupca musí byť
    pri prevádzkovaní živnosti v pracovnoprávnom vzťahu
    k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním manžel (manželka)
    podnikateľa, alebo ak ide o právnickú osobu, jej
    spoločník alebo člen." Takze v pripade s.r.o nemoze byt jej konatel (ktory nie je spolocnikom v s.r.o) zodpovednym zastupcom, pokial nie je v pracovnopravnom vztahu k danej s.r.o. (cize ma uzatvorenu pracovnu zmluvu a pravidelny prijem z tejto s.r.o). Pochopil som to spravne?

    2. Dalej je v zakone uvedene, ze "Funkciu zodpovedného zástupcu nemožno vykonávať vo viacerých prevádzkarňach ako v jednej prevádzkarni." Zo zakona mi nie je uplne jasne, co sa rozumie "prevadzkarnou". Takze - moze byt zodpovedny zastupca v nasej s.r.o ta ista osoba, ktora je zodpovednym zastupcom uz v inej s.r.o s podobnym predmetom podnikania? Konkretne sa jedna o predmet podnikania "realitna cinnost - sprostredkovania predaja, kupy a prenajmu nehnutelnosti", ktora spada pod viazane zivnosti.

    Vdaka

    J.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Do 30.9.2007 to musel byť pracovno-právny vzťah (aj s odvodmi za zamestnanca), od 1.10.2007 to môže byť aj iná forma (napr. dohoda a pod.). Ak bude zodp.zástupcom osoba, ktorá je aj konateľom alebo spoločníkom alebo oboje naraz, nemusí byť v pracovno-právnom vzťahu.
    Neviem, či rozumieš dobre pojmu prevádzkáreň..... Sídlo spol. ako také je vždy iba jedno ..... prevádzkární môžeš mať aj hocikoľko....
    Ak nebudeš na ŽÚ nahlasovať prevádzkáreň, a potrebuješ na realitku iba zodp. zástupcu, je jedno, či už figuruje ako zodp.zástupca v inej SRO alebo Fyz.osoby alebo nie. Dôležité sú iba jeho doklady o vzdelaní, príp. o praxi, ktoré predložíš ŽÚ.
    Price Neviete prosim, kto mi potvrdi certifikat, ktory bol vydany v zahranici v suvislosti zodpovedna osoba? Zivnostensky urad ziada uznanie platne pre SR. Dakujem!

    Viazana zivnost (pre s.r.o)- zodpovedny zastupca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.