Zavrieť

Porady

Neplatca DPH - vystavená fa s DPH

Prosím o radu. SZČO - neplatca DPH vystavil za 08/2007 faktúru s DPH, na faktúre síce ešte uviedol, že je neplatca, ale druhá strana si aj tak túto DPH uplatnila. Podľa § 69 odst. 5 je neplatca povinný odviesť DPH, keď takúto faktúru vystavil. Viete mi poradiť za aké obdobie? august alebo III.Q? a na akom tlačive, akým spôsobom. Ako by sa tomu ináč dalo vyhnúť. Napr. vystaviť dopropis v 09/2007 na celú pôvodnú sumu + DPH a vystaviť novú fa už bez DPH? Alebo máte nejaký super nápad, ako to urobiť, aby to bolo správne. Faktúry sa už nedajú vymeniť, lebo odberateľ si DPH uplatnil za 08/2007. Ďakujem za každý nápad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zákon o DPH Paragraf 78 odst.3 - je povinný podať DP do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca , v ktorom vznikla daňová povinnosť a v tej istej lehote zaplatiť aj daň z pridanej hodnoty .


    To sa už nedá riešiť inak .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte doplním , to znamená že už ste v omeškaní , kde hrozí pokuta za neodovzdanie DP a sankčný úrok za oneskorenú platbu .

    Sankcie a pokuty pozrite tu

    http://www.porada.sk/t54909-novela-5...09-2007-a.html
    Naposledy upravil Zita5 : 23.10.07 at 12:30 Dôvod: Doplnenie 511-stky

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Doplním:
    Problém má aj odberateľ, nakoľko z tejto fa mu nevzniklo právo na odpočet dane.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Nie som odborník, ale ja by som to riešila tak, že by som sa dohodla s odberateľom, aby oni podali dodatočné priznanie DPH za 08/2007. A zároveň sa treba s ním dohodnúť, že penále si rozdelíte na polovicu. Je to aj Vaša vina ale aj tak isto aj ich. Ide o veľkú sumu ?
    Naposledy upravil Janinkaaa : 23.10.07 at 13:37

    Gabr je offline (nepripojený) Gabr

    Gabr
    Neviem o akú sumu ide, ale myslím, že nie veľkú. Ale tento nápad od Janinkaaa sa mi dosť pozdáva, skúsim zistiť kontakt na odberateľa a dohodnúť sa s ním. Ďakujem všetkým za odpovede.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Gabr Pozri príspevok
    Neviem o akú sumu ide, ale myslím, že nie veľkú. Ale tento nápad od Janinkaaa sa mi dosť pozdáva, skúsim zistiť kontakt na odberateľa a dohodnúť sa s ním. Ďakujem všetkým za odpovede.
    Nie som presvedčená o tom , že to bude zrovna ten najsprávnejší nápad resp.riešenie .Ale je to na Vás .
    Len neviem pochopiť , ak spracovávate DPH , že neviete o akú čiastku sa jedná .

    Gabr je offline (nepripojený) Gabr

    Gabr
    Nespracovávam mu DPH, je to neplatca DPH Robím mu daňové priznanie, jeho doklady vidím raz za rok - vo februári. Preto neviem o akú čiastku sa jedná. Len mi telefonoval, čo vyviedol a v tom úžase, že niečo také urobil ma ani nenapadlo sa ho spýtať o koľko ide. A bolo to pre mňa nepodstatné.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Gabr Pozri príspevok
    Nespracovávam mu DPH, je to neplatca DPH Robím mu daňové priznanie, jeho doklady vidím raz za rok - vo februári. Preto neviem o akú čiastku sa jedná. Len mi telefonoval, čo vyviedol a v tom úžase, že niečo také urobil ma ani nenapadlo sa ho spýtať o koľko ide. A bolo to pre mňa nepodstatné.
    Odberateľ je určite povinný podať DDP, a dokonca ho môžu zaviazať to zaplatiť za Tvojho podareného podnikateľa na základe paragrafu 69 odst. 10..... To znamená je seriózne sa s ním dohodnúť, aby podal DDP a ak je možnosť upraviť faktúru tak to spraviť a ak nie, nech DPH podnikateľ odvedie Dú.

    §69 10/ Platiteľ, ktorému bol dodaný tovar alebo služba v tuzemsku, ručí spoločne a nerozdielne za daň z predchádzajúceho stupňa uvedenú na faktúre, ak vyhotoviteľ faktúry vykázanú daň úmyselne nezaplatil alebo úmyselne sa stal neschopným zaplatiť daň a platiteľ pri uzavretí zmluvy mal o tom vedomosť.

    Niekto môže namietať ako dokázať úmysel, ovšem tiež je ťažké vysvetľovať prečo vystavujem faktúry s DPH ak nie som platiteľom.

    Neplatca DPH - vystavená fa s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.