Zavrieť

Porady

Ktoré dohody o vyk.prác do DP typu A?

Len malá otázočka:

ktoré dohody o vykonaní prác /myslím sumu vyplatenú fyz.osobe/ musia byť zahrnuré do daňového priznania za rok 2004?
Ak mal občan príjmy len z dohôd v celkovej sume do 9800,- za 4 dohody a ani jedna nebola uzavretá na sumu vyššiu ako 3500,- Sk-musí tieto príjmy zahrnúť do daň.priznania-musí podať vôbec daň.priznanie A ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ak je to naozaj jeho celoročný príjem , predpokladám u viacerých zamestnávateľov, nepodáva nič. DP sa podáva od príjmu 40 416 a vyššie.

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Nemúsi podať, ale môže podať DP typu A, ak potrebuje, aby mú vratili zrazené preddavky na daň (ak boli zrazené). Nezdaniťeľná suma je viac než jeho príjem, teda aj celoročná daň je nulová.

    Gabika75 je offline (nepripojený) Gabika75

    Gabika75
    Prosím poradiť, ak mám prípad, že bol príjem len z dohôd o VP 10000,- a celý rok bol poberateľom sociálnej dávky pri podaní DP typu A má nárok na nezdaniteľnú čiastku alebo nie.?

    luba3 je offline (nepripojený) luba3

    Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac luba3
    Sociálna dávka sa do príjmu neuvádza.Z DoVP mu určite strhávali 19% daň,ktorú mu po podaní DP A DU celú vráti/v máji pošt. pouk.alebo na účet./Samozrejme si uplatní na seba celú NZČD za r.2004 80.832 Sk.

    Ktoré dohody o vyk.prác do DP typu A?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.