Zavrieť

Porady

Najskôr pod účet a až potom na daň. úrad?

Dobrý deň,

teraz, keď boli zriadene jednotné kontaktné miesta, je potrebné si najskôr otvoriť podnikateľský účet v banke aby som ho mohol nahlásiť na jednotnom kontaktnom mieste? Alebo to funguje naopak? Keď mi uznajú živnosť, až potom si otvoriť účet?

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    No ved najprv si otvoríš živnosť, a potom si otvoríš podnikatelský účet-k tomu potrebuješ živnostenský list a potom účet nahlásič na danovom úrade.

    penelopa je offline (nepripojený) penelopa

    penelopa
    Idem si ako FO otvoriť účet, musí byť účet podnikateľský alebo nemusí? Aké sú tam rozdiely, viete mi prosím povedať?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak budeš mať podnikateľský účet, tak aj poplatky banke si uplatníš vo výdavkov. Okrem toho, by sa nemali miešať osobné a podnikateľské financie.

    penelopa je offline (nepripojený) penelopa

    penelopa
    Kejka ďakujem...nikdy som neštudovala ponuky bánk, možno som moju otázku trošku zle naformulovala. Je mi jasné, že nie je vhodné miešať súkromné platby s firemnými, preto chcem mať účet na firmu, len som nevedela, či ak je účet na firmu alebo na meno či je tam nejaký rozdiel a ak aký? Teraz to chápem tak, že v banke poviem, že ho chcem na meno firmy a podmienky mám rovnaké ako klasika občan bez firmy? To som myslela Ešte raz vďaka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    penelopa Pozri príspevok
    Kejka ďakujem...nikdy som neštudovala ponuky bánk, možno som moju otázku trošku zle naformulovala. Je mi jasné, že nie je vhodné miešať súkromné platby s firemnými, preto chcem mať účet na firmu, len som nevedela, či ak je účet na firmu alebo na meno či je tam nejaký rozdiel a ak aký? Teraz to chápem tak, že v banke poviem, že ho chcem na meno firmy a podmienky mám rovnaké ako klasika občan bez firmy? To som myslela Ešte raz vďaka.
    No podmienky nebudú rovnaké. Totiž banky pre podnikateľov majú vyššie poplatky ako pre občanov.

    penelopa je offline (nepripojený) penelopa

    penelopa
    Áno, je to tak ako ste mi napísali, myslela som si, len som si to chcela overiť, kým pôjdem do banky aby som tam príliš dlho nerozmýšľala ďakujem

    trainee je offline (nepripojený) trainee

    trainee
    dan Pozri príspevok
    No ved najprv si otvoríš živnosť, a potom si otvoríš podnikatelský účet-k tomu potrebuješ živnostenský list a potom účet nahlásič na danovom úrade.
    prave som si pozeral formular, ktory treba vyplnit na jednotnom kontaktnom mieste, na poslednej strane treba podrobne vyplnit info o bankovom ucte, swift, Iban a pod.

    Cize treba ist najprv na jednotne kontaktne miesto, potom cakat na zivnost a az potom ist do banky zalozit ucet s dokladom o zivnosti a nasledne sa opat vratit na jednotne kontaktne miesto a dopisat udaje o podnikatelskom ucte?

    Vdaka, prajem pekny vikend

    Najskôr pod účet a až potom na daň. úrad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.