Zavrieť

Porady

Bločky za benzín

Práve som našla asi 30 bločkov za benzín z minulého kvartálu. Sme štvrťročný platci DPH. Čo môžem s nimi urobiť, aby som ich mohla dostať do účtovníctva (JÚ) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no dostanete ich do účtovníctva jednoducho, zaučtujete ich ak máte myslíte čo s DPH tak na to máme krásny paragrafík 51 ods 2 kde máte napísané že ak si túto dph neuplatníte v období v ktorom vám vznikol nárok tak to môžete uplatniť v bezprostredne následujúcom období...to jest zahrniete ich do dph v štvrtom kvartáli a nemusíte robiť dodatočné daňové priznanie. Podmienka je aby plnenie bolo v treťom kvartáli.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jana007 Pozri príspevok
    Práve som našla asi 30 bločkov za benzín z minulého kvartálu. Sme štvrťročný platci DPH. Čo môžem s nimi urobiť, aby som ich mohla dostať do účtovníctva (JÚ) ?
    Ak ste štvrťroční platitelia a bločky si evidentne mala do lehoty podania DP môžeš ich uplatniť v IV. kvartáli.
    Predpokladám, že soft Ti to dovolí a do účtovníctva by som ich zaradila dátumom nákupu PHM.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Ďakujem veľmi pekne, ja som sa zľakla, že budem musieť podávať dodatočné DP. Takže si to môžem zaúčtovať dátumom v IV.kvartáli?

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    evina Pozri príspevok
    Ak ste štvrťroční platitelia a bločky si evidentne mala do lehoty podania DP môžeš ich uplatniť v IV. kvartáli.
    Predpokladám, že soft Ti to dovolí a do účtovníctva by som ich zaradila dátumom nákupu PHM.
    Mám MRP a pri bločkoch dávam iba jeden dátum. Tak tam mám dať napr.
    1.10.2007?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jana007 Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne, ja som sa zľakla, že budem musieť podávať dodatočné DP. Takže si to môžem zaúčtovať dátumom v IV.kvartáli?
    Do evidencie DPH to môžeš zaradiť v IV. kvaráli, do účtovníctva by som sa to snažila zaúčtovať dátumom nákupu PHM. Ak Ti to soft nedovolí vrátiť sa, tak zaúčtuj do IV. kvartálu a napíš napr. že neskoro predložené bločky.
    Záznamová evidencia DPH a uplatnenia DPH na jej základe a účtovníctvo nie sú dve totožné veci.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jana007 Pozri príspevok
    Mám MRP a pri bločkoch dávam iba jeden dátum. Tak tam mám dať napr.
    1.10.2007?
    Skôr by som dala 30.9., ak sa dá...neviem z ktorého dátumu bločky pochádzajú.
    človiečik Vladimír Ozimý
    vám vzniká účtovný prípad podľa par 3 postupov účtovania pre JU...takže účtovný prípad vám vznikol dňom vystavenia bločku z ERP. Zákon o účtovníctve 431/2002 vám hovorí čo je účtovný zápis v par. 11 kde je napísané že účtovné zápisy sa evidujú v účtovných knihách priebežne. Ale nevidím problém ak vy uvediete z dôvodu neskorého predloženia dokladov uviesť dátum zo štvrtého kvartálu myslím že nedôjde ku nepravdivému a skreslenému vedeniu účtovníctva keĎže máte bločky zaevidované...

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Mám program MRP WIN JÚ, bločky učtujem cez peňažný denník a dátum zaúčtovania sa mi premieta do dátumu odpočtítania DPH. Bločky sú zo septembra. Preto som zvolila dátum 1.10.2007, aby sa mi to premietlo do DPH za IV/2007.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.