Zavrieť

Porady

Dohoda - daň.priznanie

Chcem poprosiť o radu. Od 01-05/2004 som bola zamestnaná/teda príjem zo závilsej činnosti/, od 01.06.2004 mám živnosť. V 01/2004 som mala príjem aj z dohody o vykonaní práce. Kde to uvediem v daňovom priznaní?
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    prirátaš to k závislej činnosti - ako úhrn príjmov zo závislej činnosti od všetkých zamestnávateľov

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Mala by si si od zamestnavatela na tu dohodu vyziadat potvrdenie o zrazenych preddavkoch ako to urcite mas od toho zamestnavatela za obdobie 1-5/04. Potom si ich zratas dokopy a uvedies v odd. V., lebo aj dohoda je pzc podla paragrafu 5.

    luba3 je offline (nepripojený) luba3

    Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac luba3
    Ja som dala potvrdenia o zraz.preddavkoch všetkým,aj dohodárom-DoVP/aj dôchodcom/.Bola im zrážaná dosť vysoká daň mesačne a teraz si môžu v DP A,ktoré podajú požiadať DU o jej vrátenie/ak nikde nepracovali,boli na OUP/.Ak boli aj V HPP tak im príjem z DoVP priráta ich zamestnávateľ v RZD za r.2004.Dôchodca si musí od NZČD 80.832 odrátať star.dôchodok za r.2004.Väčšinou sa dôchodcovi neoplatí podať DP A.
    Jednej pani som robila DP A od 2 zamestnávateľov a vyšlo jej doplatiť DU 5 Sk. V hospod.novinách písali,že daň do 500 Sk sa neplatí,ale kto má príjem z HPP a všetci,čo si uplatňujú daň.bonus,musia vyrovnať svoju daň aj keď by im vyšla 1 Sk.

    Dohoda - daň.priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.