Zavrieť

Porady

odpisy a technicke zhodnotenie

Ahojte, tak teraz som trochu v pomykove
mame kopirku za 117500, ktoru uz odpisujeme od 10/2005 (rovnomerne odpisy) a na buduci rok planujeme technicke zhodnotenie za cca 40000, ako vyratat odpisy, lebo som trochu zmatena
mam kopirku odpisovat nadalej samostatne a technicke zhodnotenie samostatne, alebo priratat TZ k zost cene a zostavit novy odpisovy plan, ako sa mi to prejavi, potrebujem to kvoli planu. Dik (kolko este sa bude majetok odpisovat ak mu zvysim hodnotu?)

A este jedna vec, kde najdem tabulku ktory majetok sa kolko odpisuje, prilohu k zákonu o DzP, NA NETE!!! (mozte poslat link)
Naposledy upravil zuzkakom : 13.11.07 at 11:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    TZ prirátate k ZC kopírky pri zrýchlenom odpise a ak máte rovné odpisy tak k VC.

    Predlži sa Vám doba odpisovania o ďalie roky, ak sa odpisuje v 1.OS a zrýchlene, a kopírku máte zaradenu V 1.OS predlžite odpisy o ´dalšie 4 roky - koeficient je 4

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    zuzkakom Pozri príspevok
    A este jedna vec, kde najdem tabulku ktory majetok sa kolko odpisuje, prilohu k zákonu o DzP, NA NETE!!! (mozte poslat link)
    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-1-2007-a.html

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zuzkakom Pozri príspevok
    ide mi vlastne o to ci odpisy z TZ mam rozratat rovnomerne na dalsie 4 roky, ako to je?
    zvýšiš obst.cenu a dalej počítaš odpis zo zvýšnej OC.

    odpisy a technicke zhodnotenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.