Zavrieť

Porady

týranie zvierat naokolo

Zdravím všetkých, považujem túto komunitu za vysoko inteligentnú a rozhľadenú. Zaújma ma váš názor na to čo sa deje so zvieratami naokolo /a to čo vidíme v mediách nie je všetko/. Týrania, bitie, privezovania o kolajnice.Ak máte hlbší vzťah k tejto téme tak ma zaújma čo ste spravili, ako sa dá pomôcť. Nejaké názory, myšlienky.

Pre tých čo z nejakého dôvodu zvieratá nemajú v láske je dôležité dodať, že človek /dieťa/ kt. toto vykonal na bezbrannom zvierati omnoho ľahšie ublíži človeku. Ďakujem za názory. Zatial som len rozoslala známym stránku na petíciu rozbehnutú v Čechách.
Usporiadat
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

tvoj zámer je krásny, ale ako poznám týchto ľudí nebudú sa zaújmať
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

habibti Pozri príspevok
tvoj zámer je krásny, ale ako poznám týchto ľudí nebudú sa zaújmať
...mala si pravdu Habibti - len ty sa zaújmaš
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Osobne si myslím, že postoj detí k zvieratám je o výchove detí.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Som presvedcena, ze ziadna peticia ani diskusia napr. aj na tomto fore nezabrani niektorym jedincom, aby zvierata tyrali. Podla mojho nazoru je tazisko na vychove deti v rodinach. Ak je v rodine zvieratko, o ktore sa dieta pod dohladom rodicov stara, tazko bude ublizovat inym zvieratam. Ak rodicia o dieta a jeho cinnost vo volnom case nemaju zaujem, dieta sa lahko dostane do tzv. zlej spolocnosti a uz sme tam, kde sme byt nechceli.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Viem o jednom človeku, čo týra psíkov, viem, že to bol práve on, čo nám otrávil nejakým svinstvom naše šteniatka, viem i to, že otrávil v blízkom okolí mnoho neviniatok-psíkov, a to vypovedá i o jeho násilných sklonoch, a jeho charakter ako človeka je otrasný..... Nič sa mu nestalo, zákon nič proti nemu neurobí, chodí si po svete ako kráľ.......rada by som bola, keby i títo tyrani trpeli ako trpia tie zvieratká, som za zásadu: "Oko za oko, zub za zub".
Nemôžem sa no to pozerať, ....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Keby sa dalo k nemu priblizit a nasypat mu nieco do jedla alebo do pitia, aby sa mu trosku premiesali crievka...
Skoda, ze uz neplati Chamurapiho zakonnik
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Srebe ako dúha, nevedela by som ublížiť ani takému tyranovi, ale vedela by som mu naliať aspoň niekde gutalax, nech sa aspoň dose....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Takto som to myslela aj ja. Len sa mu dostat k poharu...
0 0
Stanislava123 Stanislava123

Stanislava123 je offline (nepripojený) Stanislava123

betka Pozri príspevok
Viem o jednom človeku, čo týra psíkov, viem, že to bol práve on, čo nám otrávil nejakým svinstvom naše šteniatka, viem i to, že otrávil v blízkom okolí mnoho neviniatok-psíkov, a to vypovedá i o jeho násilných sklonoch, a jeho charakter ako človeka je otrasný..... Nič sa mu nestalo, zákon nič proti nemu neurobí, chodí si po svete ako kráľ.......rada by som bola, keby i títo tyrani trpeli ako trpia tie zvieratká, som za zásadu: "Oko za oko, zub za zub".
Nemôžem sa no to pozerať, ....
Skúsila si políciu? AK nepomohla kontaktuj útulok vo vašom meste tí ti určite poradia, ak nie skús tuná v TN. Ešte je tu sloboda zvierat som si 100 % istá, že ti nepovedia že to nie je ich probleém. Som rada že si napísala.
0 0
Stanislava123 Stanislava123

Stanislava123 je offline (nepripojený) Stanislava123

Myslím si , že keby som nepísala tento príspevok len preto lebo toto fórum nezastaví tie deti tak by som sa dostala do toho stavu, kde sa nachádza mnoho ľudí. To jest letargia a nechuť meniť veci. Minulosť ukazuje koľko vecí sa zdalo nezmyselných a nemožných a nakoniec poslúžili v prospech veci.
Obávam sa, že aj toto štartuje tých ***aby takto nehanebne týrali tie zvieratá. Nezáujem naokolo, letargia, vedia že sa im nič nestane. Možno tu narazím na ľudí kt. so mnou súhlasia a budú niečo po troškách robiť. Dúfam. Nie je dobré si myslieť, že len tie naše starosti su najväčšie, sú tu väčšie. Deje sa niečo zvláštne- mládež /a to tam patrim aj ja ešte trochu/ drzím spôsobom ukazuje ako môže všetko. A problém . kt vidím ja je že je to na tvoroch kt. sa nemôžu brániť. Viete všetci ako sú zvieratka naivné, hlavne tie domestifikované- do poslednej chvíle veria tomu človeku že s ním chce dobre. Lenže sú ľudia kt. sú takisto v oslabení- detí, starší, handikapovani, chorí- môžte tam raz budete patriť aj vy- nebudem tu rozoberat udalosť lyžičky v pohlavnom ústrojenstve tej starej panej......Myslíte že to nie je o tom?
Alebo si sadnime k televíznym novinám a nadávajme na túto republiku........

Neviem , verila som že sa tu stretnem s niečim iným
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Stanka, čo si tu čakala, že rozprúdiš bohatú diskusiu? sú tu milovníci zvierat, a nie je ich málo a každý sa určite stará nie len o to svoje zvieratko a verím, že vždy zakročia keď vidia týranie a nielen zvierat. Ja osobne som mala viac psov priamo z útulku. A určite mi nedá keď budem svedkom neprimeraného chovania sa niektorých jedincov, ale bohužiaľ, všetko je to o legislatíve a ľudoch, ktorí majú rozhodovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. A to je niekedy dosť pochybné.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Stanislava123 Pozri príspevok
Myslím si , že keby som nepísala tento príspevok len preto lebo toto fórum nezastaví tie deti tak by som sa dostala do toho stavu, kde sa nachádza mnoho ľudí. To jest letargia a nechuť meniť veci. Minulosť ukazuje koľko vecí sa zdalo nezmyselných a nemožných a nakoniec poslúžili v prospech veci.
Obávam sa, že aj toto štartuje tých ***aby takto nehanebne týrali tie zvieratá. Nezáujem naokolo, letargia, vedia že sa im nič nestane. Možno tu narazím na ľudí kt. so mnou súhlasia a budú niečo po troškách robiť. Dúfam. Nie je dobré si myslieť, že len tie naše starosti su najväčšie, sú tu väčšie. Deje sa niečo zvláštne- mládež /a to tam patrim aj ja ešte trochu/ drzím spôsobom ukazuje ako môže všetko. A problém . kt vidím ja je že je to na tvoroch kt. sa nemôžu brániť. Viete všetci ako sú zvieratka naivné, hlavne tie domestifikované- do poslednej chvíle veria tomu človeku že s ním chce dobre. Lenže sú ľudia kt. sú takisto v oslabení- detí, starší, handikapovani, chorí- môžte tam raz budete patriť aj vy- nebudem tu rozoberat udalosť lyžičky v pohlavnom ústrojenstve tej starej panej......Myslíte že to nie je o tom?
Alebo si sadnime k televíznym novinám a nadávajme na túto republiku........

Neviem , verila som že sa tu stretnem s niečim iným
Stanka, aj ja sa starám o psíka, som milovníkom zvierat, tak ako mnohí na tomto fóre, ale my všetci čo sme tu nevieme tento stav zmeniť. Nie je to o letargii ani o tom, že nechceme, ale čo čakáš práve od nás? Vieme o tom len diskutovať. Od obrazovky PC nevieš zmeniť výchovu detí, keď práve tú výchovu by mali dostať doma. To, že budeme podpisovať petície za záchranu zvierat nezmení zmýšľanie mládeže. Žiaľ...... Aj ja i mnohí tu a nielen tu sú z uvedeného stavu smutní a mrzí ich to. Určite keby som videla týranie akéhokoľvek zvieratka, dieťaťa, človeka zakročila by som, ale viac naozaj neviem urobiť.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Nedá mi , aby som sa nevyjadril k tejto téme. Týranie zvierat nielen deťmi, ale i dospelými je taká nehorázna úbohosť človeka, ktorý si hovorí pán tvorstva, že sa to nedá ani vyjadriť. Tak ako už napísal smith, všetko toto začína výchovou v detstve. Rodičia nemajú čas na svoje deti, pretože musia zarábať veľa peniažkov, aby mohli ísť na drahé dovolenky a u detí si to "žehlia" tak, že im kupujú brutálne PC hry a podobné prepáčte za výraz sprostosti a detičky nevedia, čo od dobroty robiť. V rodine sme zažili prípad, keď vodič auta vyhodil malé šteniatko psíka z auta a odišiel. Sestra si ho vzala domov a neviete si predstaviť, ako bolo toto psíča vďačné a verné, ten pohľad do jeho očí, to bola sila. Poznám ľudí, ktorí sa venujú zvieratkám, chodia kŕmiť opustené mačičky a pod. Keď chceme byť ľuďmi, tak sa tak musíme aj správať, veď zvieratká sú živé tvory a majú svoju dušu. Tá posledná veta je vlastne odkaz pre tých, ktorí by si potrebovali vyskúšať na vlastnej koži, to čo robia tým nemým tváram. A nepochybujem o tom, že sa im to raz v nejakej forme vráti.
0 0
Stanislava123 Stanislava123

Stanislava123 je offline (nepripojený) Stanislava123

mysimis Pozri príspevok
Stanka, aj ja sa starám o psíka, som milovníkom zvierat, tak ako mnohí na tomto fóre, ale my všetci čo sme tu nevieme tento stav zmeniť. Nie je to o letargii ani o tom, že nechceme, ale čo čakáš práve od nás? Vieme o tom len diskutovať. Od obrazovky PC nevieš zmeniť výchovu detí, keď práve tú výchovu by mali dostať doma. To, že budeme podpisovať petície za záchranu zvierat nezmení zmýšľanie mládeže. Žiaľ...... Aj ja i mnohí tu a nielen tu sú z uvedeného stavu smutní a mrzí ich to. Určite keby som videla týranie akéhokoľvek zvieratka, dieťaťa, človeka zakročila by som, ale viac naozaj neviem urobiť.

Verím, že diskusia môže niečo pohnúť a taktiež skutky začínajú pri myšlienkach.
Samozrejme, že tieto udalosti majú sociálne pozadie lenže nemali by sme sa s nimi zmierovať. Možno viac o tom hovoriť, viac vyjadriť svoj hnev, nebáť sa zakročiť v prípade neprávosti. Ja som tiež len slabý článok, ale ako súčast tejto spoločnosti si uvedomujem že tých článkov je veľa. Ale sú si naväzné čiže človek si ani nemusí uvedomovať ako môže vplývať na okolie už len tým že bude o tom viac hovoriť atď.
Na margo rodičov- viem ako to je, aká jue stresová doba a ako sa v rodinách málo komunikuje, ale tuná sa dá taktiež pracoať len maličkými krokmy-i keď sa dá. Ale prvotné je riešiť už dôsledky-t.j. obsah môjho úvodného príspevku
ďakujem všetkým
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

marek15 Pozri príspevok
Nedá mi , aby som sa nevyjadril k tejto téme. Týranie zvierat nielen deťmi, ale i dospelými je taká nehorázna úbohosť človeka, ktorý si hovorí pán tvorstva, že sa to nedá ani vyjadriť. Tak ako už napísal smith, všetko toto začína výchovou v detstve. Rodičia nemajú čas na svoje deti, pretože musia zarábať veľa peniažkov, aby mohli ísť na drahé dovolenky a u detí si to "žehlia" tak, že im kupujú brutálne PC hry a podobné prepáčte za výraz sprostosti a detičky nevedia, čo od dobroty robiť. V rodine sme zažili prípad, keď vodič auta vyhodil malé šteniatko psíka z auta a odišiel. Sestra si ho vzala domov a neviete si predstaviť, ako bolo toto psíča vďačné a verné, ten pohľad do jeho očí, to bola sila. Poznám ľudí, ktorí sa venujú zvieratkám, chodia kŕmiť opustené mačičky a pod. Keď chceme byť ľuďmi, tak sa tak musíme aj správať, veď zvieratká sú živé tvory a majú svoju dušu. Tá posledná veta je vlastne odkaz pre tých, ktorí by si potrebovali vyskúšať na vlastnej koži, to čo robia tým nemým tváram. A nepochybujem o tom, že sa im to raz v nejakej forme vráti.
Súhlasím.
Ale čo môžeme čakať od ľudí, ktorí sa vedia správať jeden k druhému drzo a neľudsky.

A nie je to len o výchove (aj keď výchova dáva človeku základ).
Sú ľudia, ktorých vychovávali bezcitní a zlí rodičia, no napriek tomu sa vedia v živote správať inak - vedia byť milí, ochotní...
Predsa každý normálny človek môže prísť na to, čo je správne a čo nie.
Nie iba deti, nie iba rodičia, ale 99% slovákov (alebo 40%) sa správa divne.

Stačí ísť do obchodov alebo sa prejsť MHD... V obchode vás predavačka (podavačka - lebo nepredáva ale iba podáva) odplaší neochotným prístupom a v MHD vás udupe stádo.
Nie je to o tom, že by na slovensku boli nízke platy a ľudia sa musia naháňať. Sú krajiny kde sa majú ľudia oveľa "horšie" na naše pomery a predsa sa vedia na seba usmievať. Ako je často vidieť, majetok človeka sám o sebe nezmení - len zvýrazní jeho správanie.

Neviem kde hľadať dôvod prečo je to tak (možno je dôvod skrytý niekde v minulosti). Problém je v tom, že si ľudia ten hnev v sebe permanentne udržiavajú a odovzdávajú jeden druhému. Čo myslíte kedy a ako sa to zmení? Ale sato to asi nezmení. Zmeniť sa musí každý jeden - nie potom (keď bude lepšie) ale TERAZ.
Naposledy upravil Bastian : 14.11.07 at 19:05
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Súhlasím takmer so všetkými príspevkami na túto tému. Oponujem však myšlienke, že dôvod je treba hľadať v minulosti. Veď človek bol práve v minulosti oveľa užšie spätý so zvieratami - už od pračloveka, ktorý lovil zvieratá len kvôli svojej existenci, až po ....
Keď sa pozrieme, kto je väčšinou za prípadmi týrania zvierat, tak sú to mladiství, ktorí tak robia "z nedostatku inej činnosti vo voľných chvíľach" alebo , "z frajeriny". Považujem to za cynizmus, ktorý v nich drieme a v určitých chvíľach sa akoby zobudil. Je to skrat konania, ktorým môžu ubližovať "dnes zvieratku, zajtra človeku". Pre príklady nemusíme isť ďaleko - znásilnenia žien mladistvými, alebo by som sem zaradila aj šikanovanie spolužiakov v škole. Ešte sme "zatiaľ " nemali prípad streľby na škole".
To sú však problémy, s ktorými sa začína "boriť" súčasná spoločnosť a je treba hľadať riešenie.
Nesprávna je aj forma informácií o týchto činoch v médiách, ktorá je priam návodom na ňu. Nevýchovne pôsobia samotné detailné upútavky na tieto beštiálne skutky v médiách. Bolo by vhodné premyslieť určitú formu trestu za tieto činy. Ak nie je človek debilom musí byť pre neho trest odstrašujúcim momentom, ak je postihnutý debilitou potom patrí do iného zadriadenia.
Aj ja mám doma cicu, ktorú by som nedala za nič na svete a neviem si predstaviť, že by jej niekto ublížil. Cez vzťah k zvieratkám a k prírode sa formuje aj vzťah k ľuďom.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Bastian Pozri príspevok
Súhlasím.
Ale čo môžeme čakať od ľudí, ktorý sa vedia správať jeden k druhému drzo a neľudsky.

A nie je to len o výchove (aj keď výchova dáva človeku základ).
Sú ľudia, ktorých vychovávali bezcitný a zlý rodičia, no napriek tomu sa vedia v živote správať inak - vedia byť milý, ochotný...
Predsa každý dospelý človek môže prísť na to, čo je správne a čo nie.
Nie iba deti, nie iba rodičia, ale 99% slovákov (alebo 40%) sa správa divne.

Stačí ísť do obchodov alebo sa prejsť MHD... V obchode vás predavačka (podavačka - lebo nepredáva ale iba podáva) odplaší neochotným prístupom a v MHD vám udupe stádo.
Nie je to o tom, že by na slovensku boli nízke platy a ľudia sa musia naháňať. Sú krajiny kde sa majú ľudia oveľa "horšie" na naše pomery a predsa sa vedia na seba usmievať. Ako je často vidieť, majetok človeka sám o sebe nezmení - len zvýrazní jeho správanie.

Neviem kde hľadať dôvod prečo je to tak (možno je dôvod skrytý niekde v minulosti). Problém je v tom, že si ľudia ten hnev v sebe permanentne udržiavajú a odovzdávajú jeden druhému. Čo myslíte kedy a ako sa to zmení? Ale sato to asi nezmení. Zmeniť sa musí každý jeden - nie potom (keď bude lepšie) ale TERAZ.
Presne tak, ...dôvod je skrytý v minulosti. Myslím si to aj ja. Všetko negatívne sa len nabaluje a nabaluje a preto sa dejú takéto veci, nad ktorými zostáva rozum stáť. V jednej piesni sa tuším spieva....kedy budú ľudia ľuďmi?... Snáď raz budú a bude aj úcta k sebe samému, k ostatným ľuďom, k zvieratám, k prírode.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nie nadarmo sa hovorí: napriek tomu, že človek je kráľom stvorenia, ale zároveň aj nahlupším zvieraťom. Veď zabíja aj vlastný druh, a niekedy len zo zábavy, a potom čo môžme očakávať voči zvieratám.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Včera som pochovala môjho miláčika, viď [SEARCH]domáci miláčikovia[/SEARCH] a presne som myslela na túto tému. Mám podozrenie ... ale bolo mi povedané " s tým nič nedosiahneš.... musela by si ich pristihnúť a dokázať to... Taká je naša legislatíva....
Ale je šľachetné a čisté, že sú aj ľudia ktorí nie sú bez citov a nechcú aby sa také veci dialia a nie sú ľahostajní voči tomu. Česť všetkým takým šľachetným ľuďom.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
smith Pozri príspevok
Nie nadarmo sa hovorí: napriek tomu, že človek je kráľom stvorenia, ale zároveň aj nahlupším zvieraťom. Veď zabíja aj vlastný druh, a niekedy len zo zábavy, a potom čo môžme očakávať voči zvieratám.
Pridám výrok Nitcheho : "Človek je najkrutejšie zviera na svete."
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať