Zavrieť

Porady

Daňové priznanie od 1.10.2007

Dobrý deň,poraďáci!
Pozerala som nové daňové priznanie.Pristavila som sa na riadku 21.
Patrí sem daň z nákupu v tuzemsku a nákup tovarov a služieb pri ktrorých sa faktúra kráti koeficientom? Daň sa bude v daňovom priznaní v riadku 21 uvádzať so znamienkom ˇ+ alebo -?
Prosím o radu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lili1 je offline (nepripojený) lili1

    lili1
    Patrí sem daň z tovarov a služieb dodaných v tuzemsku a tiež daň upravená koeficientom. v riadku 21 je to + a ďalej sa to píše aj do riadku 21 kde je znamienko -.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozrite aj tu , téma o novom tlačive DPH ...

    http://www.porada.sk/t63477-vypanani...nia-k-dph.html

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Marka 2 Pozri príspevok
    Dobrý deň,poraďáci!
    Pozerala som nové daňové priznanie.Pristavila som sa na riadku 21.
    Patrí sem daň z nákupu v tuzemsku a nákup tovarov a služieb pri ktrorých sa faktúra kráti koeficientom? Daň sa bude v daňovom priznaní v riadku 21 uvádzať so znamienkom ˇ+ alebo -?
    Prosím o radu. Ďakujem
    Áno do r. 21 patrí aj daň krátená koeficientom. Znamienko sa uvedie iba v riadku 19 v r. 20 a 21 nie je "okienko" pre uvedenie znamienka.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    lili1 Pozri príspevok
    Patrí sem daň z tovarov a služieb dodaných v tuzemsku a tiež daň upravená koeficientom. v riadku 21 je to + a ďalej sa to píše aj do riadku 21 kde je znamienko -.
    Tomu nerozumiem aké mínus a plus v riadku 21

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    ALBO Pozri príspevok
    Tomu nerozumiem aké mínus a plus v riadku 21
    V riadku 18 a 19 je súčet odpočítanej DPH, v riadkoch 20-23 sa neuvádza znamienko, je to štatistický údaj. Ak by ale odpočty boli mínusové, to znamená, že dobropisov je viac ako nároku, (MD 343ae je mínus), vtedy sa v r. 18 a 19 pred prvú číslicu uvedie znamienko "+". K ďalším riadkom (20-23) nie je o tom písané nič.

    Daňové priznanie od 1.10.2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.