Zavrieť

Porady

Toto je nad moje chápanie

Dobrý deň, prosím Vás vysvetlite mi ako mám postupovať a prečo pri nasledovnom prípade: nemecký dodávateľ A vystaví faktúru za tovar slovenskému odberateľovi B, ten ho následne fakturuje rakúskemu odberateľovi C a ten nemeckému odberateľovi D. To znamená, že miesto zdaniteľného plnenia je Nemecko. Ako majú byť vystavené faktúry, s odvolávkou na aké §§, kto sa má zaregistrovať za platcu DPH v Nemecku?
Vopred Vám ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Nepíšete nič o pohybe tovaru, iba o fakturáciách. Ako sa pohybuje tovar? Opustí územie Nemecka alebo nie?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    BUK Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás vysvetlite mi ako mám postupovať a prečo pri nasledovnom prípade: nemecký dodávateľ A vystaví faktúru za tovar slovenskému odberateľovi B, ten ho následne fakturuje rakúskemu odberateľovi C a ten nemeckému odberateľovi D. To znamená, že miesto zdaniteľného plnenia je Nemecko. Ako majú byť vystavené faktúry, s odvolávkou na aké §§, kto sa má zaregistrovať za platcu DPH v Nemecku?
    Vopred Vám ďakujem za pomoc.
    BUK Pozri príspevok
    Tovar neopustí Nemecko
    Vzniká Vám registračná povinnosť v Nemecku , takisto aj rakúskej firme, pretože uskutočníte zdaniteľné plnenia podliehajúce nemeckému zákonu.

    Presné podmienky vzniku registračnej povinnosti si však musíte naštudovať z nemeckého zákona.

    Toto je nad moje chápanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.