Zavrieť

Porady

Spoluúčasť na poistnej udalosti

Chcela by som aby ste mi poradili.
Do firmy prišla faktúra na opravu mot.vozidla, ktoré je zaradené v majetku firmy sro na sumu 9326.-Sk. Zúčtovala som na 511/321.
No o mesiac prišel z poisťovne doklad o poistnej udalosti na opravu mot.voz.
náklady na opravu 9325.-
spoluúčasť 5000.-
poistne plnenie 4325.-, ktoré bolo zaslané na účer firmy.

tento doklad som zúčtovala na účet 315/682 sumu 4325.-Sk
a čo mám urobiť s tými 5000.-Sk nechať do v nákladoch? A potom ide o daňový výdavok, alebo je to pripočitateľná položka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    koalko Pozri príspevok
    Chcela by som aby ste mi poradili.
    Do firmy prišla faktúra na opravu mot.vozidla, ktoré je zaradené v majetku firmy sro na sumu 9326.-Sk. Zúčtovala som na 511/321.
    No o mesiac prišel z poisťovne doklad o poistnej udalosti na opravu mot.voz.
    náklady na opravu 9325.-
    spoluúčasť 5000.-
    poistne plnenie 4325.-, ktoré bolo zaslané na účer firmy.

    tento doklad som zúčtovala na účet 315/682 sumu 4325.-Sk
    a čo mám urobiť s tými 5000.-Sk nechať do v nákladoch? A potom ide o daňový výdavok, alebo je to pripočitateľná položka.
    Áno v nákladoch Vám ostane suma 9325,- Sk a vo výnosoch máte sumu 4325,- Sk. Rozdiel 5000,- Sk je Váš náklad na opravu. Je dohodou medzi Vami a poisťovňou, akou sumou sa budete podieľať na oprave (na škode).

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Nebudem presná, ale predsa to napíšem. Kedysi cca r.97 som účtovala rozdiel medzi takouto opravou a náhradou od poistovne do nedanových nákladov. Tá oprava sa považovala za škodu a do nákladov mohla ísť len do výšky príjmov. Potom došlo k novému definovaniu pojmu škoda. Neviem ako znela/znie definícia presne, no ide o neodstrániteľný stav, takže takejto opravy sa to už netýka.

    Spoluúčasť na poistnej udalosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.