Zavrieť

Porady

postúpenie autokreditu z FO na PO

Zdravím,
poprosím Vás o radu ako zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve prevod auta obstaraného formou úveru cez autokredit.V roku 2006 som kúpila auto na autokredit so splátkami na 36 mesiacov a uplatnila som si odpis vo výške 1/4 ceny auta.Vo februári 2007 som postúpila auto s.r.o. /ktorú som si založila z dôvodu likvidácie fyzickej osoby/ Neviem ako mám vyradiť auto z fyzickej osoby. Nebola stanovená odkupná cena pre s.r.o. iba postúpenie úveru s ktorým súhlasil poskytovateľ autokreditu.
Čo so zostatkovou cenou auta a odpismi ? Pri ukončení podnikania musím mať vyčistené všetky zostatky. Ďakujem za pomoc. Je to súrne !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, mam tento isty problem. A potrebovala by som aj zauctovanie v PU u s.r.o.. Bolo mi povedane, ze by mala byt urobena kupna zmluva medzi FO a PO. Zostatkova cena u FO je 300000,-. Zostatok istiny po prevedení je 200000,-. U PO si dam do ostatnych zavazkov tych 200000,- ale neviem na ake ucty ? oproti 479 ????. Ak chcem auto u s.r.o. odpisovat malo by to byt z kupnej ceny alebo zo sumy 200000???

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    kinska Pozri príspevok
    Zdravím,
    poprosím Vás o radu ako zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve prevod auta obstaraného formou úveru cez autokredit.V roku 2006 som kúpila auto na autokredit so splátkami na 36 mesiacov a uplatnila som si odpis vo výške 1/4 ceny auta.Vo februári 2007 som postúpila auto s.r.o. /ktorú som si založila z dôvodu likvidácie fyzickej osoby/ Neviem ako mám vyradiť auto z fyzickej osoby. Nebola stanovená odkupná cena pre s.r.o. iba postúpenie úveru s ktorým súhlasil poskytovateľ autokreditu.
    Čo so zostatkovou cenou auta a odpismi ? Pri ukončení podnikania musím mať vyčistené všetky zostatky. Ďakujem za pomoc. Je to súrne !
    Ako si postúpila auto na s.r.o.? Postúpením úveru Ti nevznikajú žiadne náklady v s.r.o. a ani právo odpisovať postúpený automobil...
    Podľa mňa si ho mala predať a na základe fa by si u SZČO auto vyradila z OM a v s.r.o. by si ho zasa na základe fa zaradila do OM.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj, mam tento isty problem. A potrebovala by som aj zauctovanie v PU u s.r.o.. Bolo mi povedane, ze by mala byt urobena kupna zmluva medzi FO a PO. Zostatkova cena u FO je 300000,-. Zostatok istiny po prevedení je 200000,-. U PO si dam do ostatnych zavazkov tych 200000,- ale neviem na ake ucty ? oproti 479 ????. Ak chcem auto u s.r.o. odpisovat malo by to byt z kupnej ceny alebo zo sumy 200000???
    Aj toto je úver od Autokreditu? V tom prípade platí predchádzajúca odpoveď... Automobil sa odpisuje z kúpnej ceny, t.j. cena uvedená v kúpnej zmluve. A zostatok úveru zaúčtuješ na 479.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Anja111 Pozri príspevok
    Aj toto je úver od Autokreditu? V tom prípade platí predchádzajúca odpoveď... Automobil sa odpisuje z kúpnej ceny, t.j. cena uvedená v kúpnej zmluve. A zostatok úveru zaúčtuješ na 479.
    to odpisovanie chapem, ale potrebovala by som druhy ucet kde zauctujem ten zostatok uveru. od Volks.kredit mam len splat.kalendar. MD ????/D 479.
    človiečik Vladimír Ozimý
    nika.sum Pozri príspevok
    to odpisovanie chapem, ale potrebovala by som druhy ucet kde zauctujem ten zostatok uveru. od Volks.kredit mam len splat.kalendar. MD ????/D 479.
    prevzatie na účet 548/479 - samozrejme nedaňový
    človiečik Vladimír Ozimý
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj, mam tento isty problem. A potrebovala by som aj zauctovanie v PU u s.r.o.. Bolo mi povedane, ze by mala byt urobena kupna zmluva medzi FO a PO. Zostatkova cena u FO je 300000,-. Zostatok istiny po prevedení je 200000,-. U PO si dam do ostatnych zavazkov tych 200000,- ale neviem na ake ucty ? oproti 479 ????. Ak chcem auto u s.r.o. odpisovat malo by to byt z kupnej ceny alebo zo sumy 200000???
    presne tak sú dve možnosti buď to vložím do podnikania ako bezodplatný vklad potom oceňujem reprodukčnou cenou a v prípade ak bolo odpisované u FO daňovo odpíšem zo zostatkovej ceny ak nebolo odpisujem daňovo z reprodukčnej ceny. Prevzatý dlh zaúčtujem ako som už písal 548/479 nedaňovo.

    V prípade že to FO na PO odpredá odpisujeme s obstarávacej ceny, t.j. ceny uvedenej v kúpno predajnej zmluve ani nie 300 000 a ani nie 200 000 Sk.

    postúpenie autokreditu z FO na PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.