Zavrieť

Porady

Daň z MV

Ahojte Poraďáci, daňovník má vypožičané auto od otca, ktoré využíva na podnikanie. Zmluvu má uzatvorenú na celý rok 2007. 8.10.2007 si kúpil svoje auto, v jeho prospech bolo majiteľom prepísané dňa 14.11.2007 v TP má uvedené svoje IČO. Prepis na svoje značky ešte nemá urobený na DI. Zatiaľ nové auto nevyužíval na podnikateľké účely. Uvažuje o tom, že na novom aute začne jazdiť od nového roka a tento rok dojazdí na otcovom aute /daň z MV zaplatená/. Ako to bude potom s daňou z MV na nové auto? Je správne, ak oznámi ukončenie používania otcovho auta na DÚ od 1.1.2008 a zároveň si prihlási svoje auto na daň z MV od nového roka, s tým, že prvé použitie automobilu na podnikanie bude napr. 2.1.2008? Ako to je so zaradním auta do podnikania, keď v TP je uvedené jeho IČO? Je možné ho vôbec zaradiť a prvýkrát použiť až 2.1.2008? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Toto je stokrát rozoberaná téma, treba trochu hľadať.




    starší poraďáci stále dookola opakujú, aby sa mladí naučili hľadať v témach, ja som mladých bránila, ale je to tak - naučte sa hľadať. Prestáva ma baviť, že zakaždým, keď prídem na poradu, z 15 posledných tém je min. polovička už stokrát rozoberaná téma v novo založených témach...

    Anraan je offline (nepripojený) Anraan

    Anraan
    Ospravedlňujem sa, ale asi hodinu som čítala príspevky ku dani z MV, ktoré som si našla cez vyhľadávač. Zo všetkého som si však neurobila vo veci jasno. Vždy dlho zvažujem, či príspevok napísať a dopredu čítam predošlé témy a snažím sa nezaťažovať ostatných zbytočnosťami a vecami, ktoré si môžem sama dohľadať. Nenašla som na toto odpoveď... Ďakujem a želám pekný večer. Anraan

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    no tak to teda skúsme:

    http://www.porada.sk/t3299-dan-z-mot...-vozidiel.html
    http://www.porada.sk/t16772-dan-z-mo...-r-2006-a.html

    viac už za Teba hľadať nebudem, asinevieš presne, ako vyhľadávať, keď sa Ti to nedalo nájsť. Tak (a to myslím fakt seriózne, bez akejkoľvek irónie) si daj Rozšírené hľadanie a ako kľúčové slová daj napr. daň cestná motorových vozidiel. Uvidíš, aká kopa príspevkov tam bude a nie jeden bude riešiť presne na chlp Tvoj prípad.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pozri aj tu http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...Yw!!#7_0_1DBND
    Základ pri dani z MV je správne stanoviť deň vzniku daňovej povinnosti, a to je deň prvého použitia na podnikanie, nie deň zaradenia do obchodného majetku .

    Anraan je offline (nepripojený) Anraan

    Anraan
    Ďakujem pekne za pomoc, Váš čas a trpezlivosť. Už je mi to jasné. Ešte raz pekný večer. Anraan

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.