Zavrieť

Porady

Zivnostnik v cechach

Ahoj!

Tento rok som pracoval na zivnost pre SVK firmu. Ale od tohoto mesiaca zacinam praovat aj pre CR firmu. Teda budem mat prijem aj z CR.
Po precitani par stranok na inete mam viac otazok ako som povodne mal

1. Musim nieco ohlasovat na nejakych organoch v CR?
2. Kde by som mal na zaplatit dan s prijmu? , ak je jedno kde, tak kde je to momentalne vyhodnejsie?
3. Staci mi na prijimanie platieb v CR normalny ucet v ceskej pobocke CSOB? Tento ucet potom nahlasim na danovom na SVK?


Vopred dakujem za rady a cas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Za predpokladu, že si slovák majúci slovenskú živnosť s trvalým pobytom na Slovensku....

    1 - ak v ČR nebudeš dlhšie ako 183 dní , tak tam nič nemusíš nahlasovať
    2 - daň odvedieš na Slovensku , samozrejme zahrnieš aj príjmy v ČR
    3 - myslím si, že ti stačí mať ten účet, ktorý budeš ovšem používať len na podnikateľské účely

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Že plusy aj mínusy na ňom sa budú týkať len podnikania... mala som klienta , ktorý si bežne z podnikateľského účtu, ktorý mal nahlásaný na DÚ nechával platiť nájomné a veci, ktoré sa týkali jeho domácnosti.

    Lamien je offline (nepripojený) Lamien

    Lamien
    Te buh, ja to tak robim ...
    Platim z neho vsetko, ale kredity su len z podnikania.
    Vyplyvaju z toho velke problemy? A ake?

    Teda takto, aby som povedal viac, mozno je to dolezite.
    Som programator. Budem si chciet uplatnit len pausalne naklady. Nemam dalsie naklady ktore by som platil a neskor musel danovakom nejak dokladat.

    Dakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nahlás účtovníčke, nech ti spočíta len kredity, že budeš mať len paušálne výdavky, uľahčíš jej prácu. Výdavky potom už nie sú zaujímavé...teda okrem odvodov do poisťovní.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Lamien Pozri príspevok
    Dakujem Ti za odpoved.

    Co to znamena pouzivat ucet len na podnikatelske ucely?
    Súhlasím s predchádzajúcimi odpoveďami, ale nič hrozné sa nedeje, že si uhradil z podnikateľského účtu aj súkromné platby- tie Ti vstupujú do účtovníctva ako VNZD / výdavok neovplyvňujúci základ dane/, len účtovníčka si privyrobí, lebo bude účtovať aj o veciach o ktorých nemusela a Teba to bude stáť trochu viac peňazí.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Je to rôzne... podľa toho, čo v tom účtovníctve všetko bude robiť.Pozri si tento link, dostaneš sa trochu do obrazu..

    http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html

    Lamien je offline (nepripojený) Lamien

    Lamien
    ok, dakujem.
    Je nutny pri spracovani danoveho priznania uctovnickou osobny kontak? Alebo postacuje email komunikacia? Pripadne telefon... ?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Aby ti poskladala , zaúčtovala a následne založila doklady, tak by si jej ich mal osobne odovzdať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nezabudni na to, že pri uplatnení paušálnych výdavkov netreba spracovať účtovníctvo. Takže za súkromné vydavky z účtu si účtovníčka určite neprivyrobí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.