Zavrieť

Porady

Pokladničné doklady

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Chcem sa spýtať všetkých poraďákov, ktorým zákonom sa zrušilo vypisovanie pokladničných dokladov? Ja som ich vo firme, kde je v PÚ okolo 15 až 18 tisíc položiek ročne vypisovala a trvala som na tom, že musia mať všetky náležitosti. Keď som tam bola poradiť v nejakých veciach, s ktorými si po mojom odchode nevedli rady, zistila som, že oni ich vôbec nevypisujú, len lepia bločky na A4. Keď som sa opýtala prečo, bolo mi povedané, že to je zbytočnosť, že som si robila robotu nevyše! Za čas mojej veeeeeeeeeľmi dlhej praxe som považovala za správne, ak doklad mal všetky náležitosti. Alebo, že by začal byť zákon o účtovníctve natoľko benevolentný, že už nikto nie je za nič zodpovedný? A to mám tento zákon prelúskaný!
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Myslím, že ho nemajú prelúskaný oni.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pripojí sa ešte niekto k danej téme, či len dve poraďáčky máme ten dojem, že máme pravdu? Lenkak a Babenko1, vy ste tu dnes nie?
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Nie som, síce Lenkak ani Babenko1, ale pridám sa ...
Nič sa nezmenilo. doklady sa musia vypisovať a bodka.
Bez debaty.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
rene
Nie som, síce Lenkak ani Babenko1, ale pridám sa ...
Nič sa nezmenilo. doklady sa musia vypisovať a bodka.
Bez debaty.
Ďakujem že si sa pripojil! Mňa upozornili, že firma, ktorá to účtuje, mám X klientov a všetkým to robí takto, ja som už fakt v pomykove s mojimi poznatkami, a vôbec, mňa to urazilo, keď mi povedali, že som si vymýšľala robotu!
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

ondrejvla
Ďakujem že si sa pripojil! Mňa upozornili, že firma, ktorá to účtuje, mám X klientov a všetkým to robí takto, ja som už fakt v pomykove s mojimi poznatkami, a vôbec, mňa to urazilo, keď mi povedali, že som si vymýšľala robotu!
To tá firma, ktorá učtuje tých X klientov asi nemala ešte daňovú kontrolu...
Alebo mala a našli iné väčšie nedostatky, ktoré dali do zápisu a n tento "pozabudli". Inak si to neviem vysvetliť, veď je to povinnosť zo zákona.
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

Jasné, že sa vypisujú

Včera som Vám dievčence v téme k Janíčkovým narodeninám písala, že čo sa za mladi naučíš, na starosť už nie je platné tak,tak... Kde sa hrabeme my stareny s baťovskými návykmi !
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

,aaaaaaaaaale keď to tej firme všetko spočítajú, neviem, neviem.........-)),
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

veruže sa vypisujú, často si ani ruku necítim, ale píšem
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Svojho času, kedysi dávno som pracovala v účtovnej firme, kde účtovníčky nevypisovali výdavkové doklady, bločky len lepili a doklady vracali podnikateľovi tak, ako ich doniesol. No hrôza. Majiteľ firmy sa veľmi rozčuľoval nad mojou spotrebou fasciklov a pokladničných dokladov. Veľmi rýchlo som stadiaľ zdrhla, aby som si nepoškodila povesť ako účtovníčka. Dnes spracúvavam doklady pre 13 firiem a ani jediný zaúčtovaný doklad nie je bez pokladničného dokladu. A ako dopadli daňové kontroly vo firmách ktorým táto firma spracovávala účtovníctvo? Ani jedna z niššou pokutou ako 200.000,- SK. Takže píšte, píšte, píšte. Šetrí to korunky. Zvlášť keď si chcete uchovať svoju povesť účtovníčky.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zuzka
veruže sa vypisujú, často si ani ruku necítim, ale píšem
Zuzka, ja to tlačím v PC. Ty tuším tiež máš MRP DOS. Robím si ich cez Knihu daňových dokladov, tam sú bez čísla a na konci ich iba očísluje.
Cmuk
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Z duše mi hovoríš, tiež som toho názoru, že je to aj vizitka účtovníčky. Nakoniec, dnes každý program vytlačí aj pokladničný doklad, takže netreba všetko ručne povypisovať, ale ten doklad tam musí byť.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

predbehla si ma, ale vďaka
Cmuk aj Tebe :p
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Muška
Zuzka, ja to tlačím v PC. Ty tuším tiež máš MRP DOS. Robím si ich cez Knihu daňových dokladov, tam sú bez čísla a na konci ich iba očísluje.
Cmuk
Muška popíšeš ako? Skúšala som, ale vytlačilo mi len zoznam daňových úhrad.
Ďakujem!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Adamko, najskôr urobíš zápis do KDD s úhradou do denníka. a potom doklad ktorý chceš vytlačiť tak na tom riadku v KDD stlačíš D a hotovo. V parametroch si môžeš zadať rôzne formy VPD, alebo PPD
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Teraz vidím, že si Adamka, ale aj tak odpoveď som napísala ako z "pomocnej".
Ak si ma nepochopila, napíš.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Potešili ste ma, že ste sa pripojili, aspoň nemám pocit, že moja robota bola zbytočná. Je to hrejivý pocit, že nás pracantov a precíznych je viac, takže sa nemusíme obávať, že po nás potopa. Ale aj tak by som takejto firme s X klientami, ktorá zosmiešňuje nás poctivých účtovníkov zobrala licenciu!
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Muška ďakujem.Ja som stlačila T, ako tlač dokladov, preto mi to vytlačilo zoznam DD:-)
Pomohla si mi!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj ja som tu, len som sa trošku zabávala na fotkách z krstu knižky od p. Mihála. Tak som sa tam zdržala ale určite

PPD A VPD SA VYPISUJÚ.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tak vitaj Lenka. Tak dík, že si sa zabávala, ale skutočnosť bola supernejšia. Myslím, že sa aj zajtra pobavíš, ak dá Lubchenko foto s vycerenými tváričkami. A ešte väčšia sranda bude, ak bude naživo aj Supr hymna.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Aj ja som tu, len som sa trošku zabávala na fotkách z krstu knižky od p. Mihála. Tak som sa tam zdržala ale určite

PPD A VPD SA VYPISUJÚ.
Lenka, som rada, že si pri nás, a pripojila si sa k tejto téme.
Ešte mi prosím ťa poraď, ako by som im mohla zaslať tieto odpovede na ich mail? Ľúto mi je tej firmy,kde som predtým robila, neprajem im žiadne pokuty, len by som ich chcela upozorniť, aby celé účtovníctvo, teda aj pokladničné doklady viedli v súlade so zákonom, alebo nech si nájdu inú účtovnícku firmu, aby im táto tzv.účtovnícka firma nenarobila viac škody ako osohu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať