Zavrieť

Porady

Chyba v tlačive?

V tlačive k dani z príjmov FO - B sa mi nezdá riadok 69 (je tam uvedené v zátvorke zrátať riadky 59+68). V prípade že som SZČO a podávam priznanie k dani z príjmov zo živnosti §6 a nemám stratu z min. obdobia tak neviem ako na riadku 69 vykúzlim nejakú sumu. Všimol si to niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    LukBeson
    V tlačive k dani z príjmov FO - B sa mi nezdá riadok 69 (je tam uvedené v zátvorke zrátať riadky 59+68). V prípade že som SZČO a podávam priznanie k dani z príjmov zo živnosti §6 a nemám stratu z min. obdobia tak neviem ako na riadku 69 vykúzlim nejakú sumu. Všimol si to niekto?
    Riadok je v poriadku.
    Čítaj text v riadku 68 . V r. 68 opisuješ riadok 67, alebo tam napíšeš sumu z r. 67 + nepreinvestovanú stratu. A je to.

    učty je offline (nepripojený) učty

    učty
    Tlačivo je v poriadku. Druhýkrát dnes píšem že treba dobre čítať . . .
    r 69 znamená súčet príjmu zo závislej a o stratu upravenej "podnikateľskej" činnosti. / Skús si to prejsť ak strata je O /

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    LukBeson
    V tlačive k dani z príjmov FO - B sa mi nezdá riadok 69 (je tam uvedené v zátvorke zrátať riadky 59+68). V prípade že som SZČO a podávam priznanie k dani z príjmov zo živnosti §6 a nemám stratu z min. obdobia tak neviem ako na riadku 69 vykúzlim nejakú sumu. Všimol si to niekto?
    Podla mna v pripade ziadnej nepreinvestovanej straty z minuleho obdobia - nebude ziadne zvysenie zakladu dane a riadok 68 = riadku 67.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    učty
    Tlačivo je v poriadku. Druhýkrát dnes píšem že treba dobre čítať . . .
    r 69 znamená súčet príjmu zo závislej a o stratu upravenej "podnikateľskej" činnosti. / Skús si to prejsť ak strata je O /
    Ale nie každému je jasný riadok 68 a preto si nevedia rady s r. 69.
    Takže riadok 68 musí byť vyplnený, tak ako som písala vyššie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.