Zavrieť

Porady

stavanie drevodomov a zdaniteľné hľadisko

Ahojte,

potrebujem v sebe uzavrieť jednu záležitosť ale v podstate je to možné aplikovať na hociaký príklad. Predstavte si následné údaje

Zmluva o dielo 150 000 sk
Začiatok prác 1.12.2007 - 31.1.2008 - ukončenie
náklady za rok 2007 - 50 000 sk vzťahujuce sa na toto dielo
úhrada záloho 100% rok 2007

Ide o to ako to časovo rozlíšiť a či vôbec to časovo rozlíšiť lebo postupy mi hovoria jasne že musím poznať vecné hľadisko, časové hľadisko a musím poznať sumu

ja neviem ale prisúdiť výšku príjmov pripisovaných k tomuto roku 2007 ide mi o to či som povinný časovo to rozlíšiť príjem do roku 2007 alebo je správny postup že výdavky sú vyňaté zo zdanenia(časovo ich rozlíšim) pre rok 2007 a pričlenené do roku 2008 kedy bude dielo dokončené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Podľa môjho názoru sa nič nebude časovo rozlišovať - nakoľko nepišete či máte faktúru alebo ste len uhradili zálohu na základe zmluvy o dielo.
    Ako Vám dodávateľ faktúruje - čiastkovo za jednotlivé etapy alebo vystaví celkovú faktúru po ukočení diela, na ktorej odráta zálohové platby?

    jdurcek je offline (nepripojený) jdurcek

    jdurcek
    iba maličkosť - tiež nepíšu či sa jedná o účtovanie v JÚ alebo v PÚ a tiež nie je zrejmé či sa jedná o časové rozlíšenie výnosu(príjmu) alebo nákladu(výdavku)

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Vladimír,
    pozri § 30 Postupov účtovania. Ja si myslím, že ako dodávateľ musíš účtovať o zákazkovej výrobe, ak si dodávateľom domu (nie napr. dodávateľom nejakej časti).
    človiečik Vladimír Ozimý
    koňo Pozri príspevok
    Vladimír,
    pozri § 30 Postupov účtovania. Ja si myslím, že ako dodávateľ musíš účtovať o zákazkovej výrobe, ak si dodávateľom domu (nie napr. dodávateľom nejakej časti).
    ja som tiež nad tým uvažoval a hodí sa mi to na par. 30 ods 14 - metóda percentuálneho dokončenia ... len neviem či to je možné...pretože v zmluve je jedna fixná cena a podľa všetkého asi nie sú stanovené nejaké normohodiny atd...takže vlastne akým spôsobom to posúdiť...zadať si etapy priradiť percentá a v ktorom štádiu sa to nachádza potom to zúčtovať do výnosov? je to strááášne také na hrane...

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Je ťažké vysvetľovať postup oceňovania nedokončenej výroby v zákazkovej výrobe cez túto stránku. Cenigová má dobré príklady. Alebo pozri DUPP 7/06, je tam vysvetlenie od Kaletovej.

    stavanie drevodomov a zdaniteľné hľadisko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.