Zavrieť

Porady

výpoveď zo strany zamestnanca

Pekný deň.
Zamestnanec má PP na dobu určitú do 31.12.2007. Ústne nám oznámil, že končí PP k 30.11. Zamestnávateľ s tým súhlasí, avšak chce to mať "na papieri" v prípade akýchkoľvek konfliktov. Zamestnanec to nechce napísať, napísala by som to zaňho, len aby to on podpísal, ale odmieta to. Vysvetľovala som mu, že PP musí byť ukončený písomne a musí sa v ňom vymedziť aj dôvod ukončenia, aby sa nedal zameniť s niečim iným. Ja by som to zaňho napísala, len aby mi to on podpísal, no odmieta to. Čo mám s tým robiť? Zamestnávateľ však trvá na písomnom ukončení. Ďalej si nárokuje na 15 dní nevyčerpanej dovolenky. Keďže si ju už nestihne do 30.11. vyčerpať, je zamestnávateľ povinný mu ju preplatiť? S výpovednou dobou nesúhlasí ani jedna strana, zamestnávateľ z dôvodu, že môže odísť a zamestnanec že od 01.12.začína nový PP niekde inde.
Prosím o Vaše názory. Ďakujem.
Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Pekný deň.
    Zamestnanec má PP na dobu určitú do 31.12.2007. Ústne nám oznámil, že končí PP k 30.11. Zamestnávateľ s tým súhlasí, avšak chce to mať "na papieri" v prípade akýchkoľvek konfliktov. Zamestnanec to nechce napísať, napísala by som to zaňho, len aby to on podpísal, ale odmieta to. Vysvetľovala som mu, že PP musí byť ukončený písomne a musí sa v ňom vymedziť aj dôvod ukončenia, aby sa nedal zameniť s niečim iným. Ja by som to zaňho napísala, len aby mi to on podpísal, no odmieta to. Čo mám s tým robiť? Zamestnávateľ však trvá na písomnom ukončení. Ďalej si nárokuje na 15 dní nevyčerpanej dovolenky. Keďže si ju už nestihne do 30.11. vyčerpať, je zamestnávateľ povinný mu ju preplatiť? S výpovednou dobou nesúhlasí ani jedna strana, zamestnávateľ z dôvodu, že môže odísť a zamestnanec že od 01.12.začína nový PP niekde inde.
    Prosím o Vaše názory. Ďakujem.
    Lenka
    Pokiaľ chce zamestnanec ukončiť pracovný pomer na dobu určitú skôr ako mu uplynie dojednaná doba, musí požiadať zamestnávateľa písomne o skončenie pracovného pomeru dohodou. Nevyčerpaná dovolenka sa mu musí preplatiť pri skončení pracovného pomeru.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Takže ju musí napísať, teda požiadať o ňu on sám. Dovolenka mu MUSÍ byť preplatená, keďže si ju nemohol vyčerpať. Správne?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Takže ju musí napísať, teda požiadať o ňu on sám. Dovolenka mu MUSÍ byť preplatená, keďže si ju nemohol vyčerpať. Správne?
    Dohodu o ukončení PP dohodou môžeš za neho napísať aj ty, stačí keď to on podpíše. Dôvod ukončenia netreba uvádzať, lebo návrh dáva zamestnanec a vtedy netreba uvádzať dôvody.

    výpoveď zo strany zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.