Zavrieť

Porady

Stavebný pozemok-záhrada

ahojte poradaci

mam jednu otazku, kupujem pozemok, ktory je definovany v LV predavajuceho ako "zahrada" ... kedy bude tento pozemok vedeny/definovany ako stavebny pozemok ?
... inak, s formulaciou stavebny pozemok som sa v LV este nestretol, podla mojho nazoru (ak sa mylim, opravte ma), ak je na pozemok, vedeny v LV ako "zahrada" evydane obcou UPI (uzemno planovacia informacia), alebo existuje zavezne stanovisko obce, ze sa tam moze stavat (resp. ze sa pozemok nachadza v zone, rcenej pre byvanie), je mozne tento pozemok povazovat ako stavebny a mozem poziadat o stavebne povolenie ...

nechcem kupovat nieco, kde nebudem moct potom stavat

dakujem za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ROMBOR Pozri príspevok
    ahojte poradaci

    mam jednu otazku, kupujem pozemok, ktory je definovany v LV predavajuceho ako "zahrada" ... kedy bude tento pozemok vedeny/definovany ako stavebny pozemok ?
    ... inak, s formulaciou stavebny pozemok som sa v LV este nestretol, podla mojho nazoru (ak sa mylim, opravte ma), ak je na pozemok, vedeny v LV ako "zahrada" evydane obcou UPI (uzemno planovacia informacia), alebo existuje zavezne stanovisko obce, ze sa tam moze stavat (resp. ze sa pozemok nachadza v zone, rcenej pre byvanie), je mozne tento pozemok povazovat ako stavebny a mozem poziadat o stavebne povolenie ...

    nechcem kupovat nieco, kde nebudem moct potom stavat

    dakujem za info
    Si tu síce relatívne nový, ale treba sa naučiť vyhľadávať:

    http://www.porada.sk/t61967-z-ornej-...y-pozemok.html


    Najlepšie je opýtať sa na príslušnom stavebnom úrade, či je možné na uvedenom pozemku stavať.

    zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

    lektor aj zuzik29
    Aj my sme kupili cast zahrady, a ideme stavať. Treba vsak pozemok vynat z podneho fondu, na to treba vyjadrenie viacerych institucii. V prvom rade si zisti na obecnom urade, ci Vam tam stavebny urad povoli stavbu!!!!

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    Treba zistiť či je v územnom pláne obce na tom mieste plánovaná zástavba. Ak nie je, môže obec dať spracovať doplnok k územnému plánu so zmenou účelu tohto územia.
    Pojem "stavebný pozemok" na katastri neexistuje. Keď dostaneš stavebné povolenie (dostaneš ho až po všetkých potrebných vyjadreniach správcov sietí, susedov,..., a po vyňatí časti pozemku z pôdneho fondu ), postavíš a skolauduješ, až potom po zameraní stavby a okolia geodetom sa zapíše do katastra "dom" a "dvor".

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    badoga Pozri príspevok
    Treba zistiť či je v územnom pláne obce na tom mieste plánovaná zástavba. Ak nie je, môže obec dať spracovať doplnok k územnému plánu so zmenou účelu tohto územia.
    Pojem "stavebný pozemok" na katastri neexistuje. Keď dostaneš stavebné povolenie (dostaneš ho až po všetkých potrebných vyjadreniach správcov sietí, susedov,..., a po vyňatí časti pozemku z pôdneho fondu ), postavíš a skolauduješ, až potom po zameraní stavby a okolia geodetom sa zapíše do katastra "dom" a "dvor".
    A myslím, že pozemok pod domom sa vo výpise volá "zastavaná plocha".

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    dakujem za odpovede ...
    mam este otazku - je potrebne vynat pozemok definovany ako "zahrada" z podneho fondu ? .. myslel som si, ze sa to deje len s ornou podou ... myslel som si, ze pri zahrade je potrebne "len" vyjadrenie obce, ze sa tam moze stavat (UPI, zavezne stanovisko...) a potom uz len poziadat o uzemne rozhodnutie a o stavebne povolenie (v jednom kroku) ... samozrejme, ak je ta oblast urcena v zmysle uzemneho planovania na byvanie ...
    r

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Záleží na tom, či sa pozemok nachádza v intraviláne obce, alebo v extraviláne. Tento údaj by mal byť uvedený v liste vlastníctva. Keďže záhrada je druh poľnohospodárskej pôdy, v extraviláne potrebuješ vyňatie z pôdneho fondu určite. Ak je v intraviláne, do 1000 m2 vyňatie nepotrebuješ, ale zmenu druhu pozemku musíš orgánu ochrany oznámiť a oni potvrdia, že sú oboznámení. Stavebné povolenie nahrádza vyňatie z PPF v intraviláne.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    pozemok je v intravilane obce, 751 m2, je na to vydane aj UPI kde je uvedene, ze je to oblast urcena na byvanie ...
    len je to v oblasti, kde este nie su ziadne RD, resp. neexistuje ziadna blizsia studia obce, ako by to tam malo vyzerat a tak odo mna starostka chce architektonicky navrh RD, aby sa k tomu vyjadrilo obecne zastupitelstvo ...

    Stavebný pozemok-záhrada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.