Zavrieť

Porady

Neplatca DPH a predaj s DPH

Som neplatca DPH, ale mam zakazku kde odberatel chce tovar kupit s dokladom na DPH.
Ide aj o to, ze tovar mam doviezt z Ciny.
Ja za to zaplatim clo+dph. Mozem ako neplatca DPH vystavit fakturu aj s DPH a odviest zaplatenu DPH danovemu uradu?
Ak je to mozne ake povinnosti mi z toho vyplinu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Paula Pozri príspevok
    Ak nie si platiteľom DPH, nemôžeš o nej účtovať, ani na fa ju uvádzať.
    A ak DPH na vystavenej faktúre uvedieš, tak ju musíš aj daňovému úradu bez milosti odviesť, čiže zaplatiť. Na takomto obchode podľa mňa budeš len škodovať. Pri nákupe pre teba platí cena s DPH, čiže ti to ide celé do nákladov, ale ty nemôžeš vystaviť faktúru s DPH. Ak to tak spravíš, platí prvá veta. Ak chceš, tak sa môžeš daňový úrad požiadať o zaregistrovanie za dobrovoľného platcu DPH, nemusíš ani dosiahnuť obrať 1,5 mil. za 12 mesiacov idúcich po sebe. Teda ak je registrácia pre teba výhodná.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ak aj vystavíte fa s DPH, odberateľovi nevznikne nárok na odpočet DPH. Takže ho na to upozornite a vystavte fa v zmysle príspevku od Pauly

    Neplatca DPH a predaj s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.