Zavrieť

Porady

Mobil

Poraďte mi prosím,
mám faktúru od Orange-u, paušál 120 od 27.12.2004 do 26.1.2005,
prišla po podaní daň. priznania za 9-12 mes.. Je všetko OK ak som ju dala do januára na 518/XXX ? Alebo inak?
Tieto faktúry sú dosť komplikované.

Ďakujem pekne.

Mám rada PORADU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    [QUOTE=MartinaK]Poraďte mi prosím,
    mám faktúru od Orange-u, paušál 120 od 27.12.2004 do 26.1.2005,
    prišla po podaní daň. priznania za 9-12 mes.. Je všetko OK ak som ju dala do januára na 518/XXX ? Alebo inak?
    Tieto faktúry sú dosť komplikované.........



    ja ich časovo rozlišujem, sumu vydelím 31 dňami x prísl. počet dní do roku 2004 a príslušný do 2005. - je to robota jak blázon, ale čo už.Pozor len sumu bez DPH!

    MartinaK je offline (nepripojený) MartinaK

    MartinaK
    [QUOTE=sway]
    MartinaK
    Poraďte mi prosím,
    MartinaK
    mám faktúru od Orange-u, paušál 120 od 27.12.2004 do 26.1.2005,
    prišla po podaní daň. priznania za 9-12 mes.. Je všetko OK ak som ju dala do januára na 518/XXX ? Alebo inak?
    Tieto faktúry sú dosť komplikované.........



    ja ich časovo rozlišujem, sumu vydelím 31 dňami x prísl. počet dní do roku 2004 a príslušný do 2005. - je to robota jak blázon, ale čo už.Pozor len sumu bez DPH!
    Ale keď som ju dala do roku 2005, tak ju už nemusím časovo rozlišovať, alebo ano?
    Ak by sa dalo, tak nie veľmi stručne.
    Ďakujem.

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    V podvojnom uctovnictve je povinnost naklady a vynosy casovo rozlisovat, v tomto pripade cenu bez DPH. Celkova suma faktury sa do roku 2005 uplatnit nemoze. V roku 2004 sa uplatni pomerna cast za 5 dni a v roku 2005 za 26 dni. Ak faktura bola vystavena az v january tak sa DPH uplatni v januarovom danovom priznani.

    Aj mne sa paci porada

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Prosím Vás, ako mám zaúčtovať faktúru od Orange./nie som platca dph/ paušál 17.12 2005 - 26.1.2006 / nie je to preklep - je to 41 dní, aspoň tak je na faktúre/Faktúra prišla v decembri 2005.
    Suma/41 * 15 dní december 518/321
    Suma/41 * 26 dní január 381/321
    ??
    Uvažujem správne?
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.