Zavrieť

Porady

dokedy rodičovská dovolenka

Prajem pekný deň, prosím o odpoveď, dokedy zamestnávateľ poskytuje zamestnankyni rodičovskú dovolenku, ak si ju požiadala do troch veku dieťaťa a dieťa sa narodilo napr. 6.12. Ide o to či sa poskytuje rodičovská dovolenka do 5.12. alebo do 6.12. teda skutočne do dátumu kedy fyzicky dovrši tri roky. Ď. B.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zahorcob Pozri príspevok
    Prajem pekný deň, prosím o odpoveď, dokedy zamestnávateľ poskytuje zamestnankyni rodičovskú dovolenku, ak si ju požiadala do troch veku dieťaťa a dieťa sa narodilo napr. 6.12. Ide o to či sa poskytuje rodičovská dovolenka do 5.12. alebo do 6.12. teda skutočne do dátumu kedy fyzicky dovrši tri roky. Ď. B.
    Druhá možnosť je správna.

    JaMe je offline (nepripojený) JaMe

    JaMe
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, kedy je možné predĺžiť rod. dovolenku do 5-tich rokov dieťaťa? Je možné vrátiť sa na rod. dovolenku, ak som po dovŕšení 3 roku dieťaťa nastúpila do práce a teraz by som chceli ísť naspäť na rod. dov. pre zlý zdrav. stav dieťaťa, je to možné?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JaMe Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, kedy je možné predĺžiť rod. dovolenku do 5-tich rokov dieťaťa? Je možné vrátiť sa na rod. dovolenku, ak som po dovŕšení 3 roku dieťaťa nastúpila do práce a teraz by som chceli ísť naspäť na rod. dov. pre zlý zdrav. stav dieťaťa, je to možné?
    Je to možné, od 1.9 07 je to o jeden rok viac, takže až do 6.roku veku dieťaťa §166 odst.2 ZP.

    JaMe je offline (nepripojený) JaMe

    JaMe
    Ďakujem, ale prosím môžete mi prezradiť čo je skratka ZP, napadlo ma množstvo vecí, nepohybujem sa v tejto oblasti, tak presne neviem, kde to mám hľadať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JaMe Pozri príspevok
    Ďakujem, ale prosím môžete mi prezradiť čo je skratka ZP, napadlo ma množstvo vecí, nepohybujem sa v tejto oblasti, tak presne neviem, kde to mám hľadať.
    zákonník práce

    JaMe je offline (nepripojený) JaMe

    JaMe
    Ale u mňa to má jeden háčik, práve som zmenila zamestnanie a som v skúšobnej dobe, obávam sa, že ak požiadam o rod. dovol. tak ma vyšmaria a potom čo?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JaMe Pozri príspevok
    Ale u mňa to má jeden háčik, práve som zmenila zamestnanie a som v skúšobnej dobe, obávam sa, že ak požiadam o rod. dovol. tak ma vyšmaria a potom čo?
    Ahá, tak to skús opatrne, zatiaľ, len tak neoficiálne naniesť.

    JaMe je offline (nepripojený) JaMe

    JaMe
    Prosím ešte raz o radu, resp. vysvetlenie: ak chcem poberať rod.príspevok po dovŕšení 3 rokov dieťaťa, čo musím preto urobiť? A čo ak mi zamestnávateľ neumožní odísť na rod. dovolenku, pretože som v skúšobnej dobe a prepustí ma, môžem aj v tomto prípade, keď ostanem nezamestnaná poberať rod. príspevok?

    dokedy rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.