Zavrieť

Porady

Likvidácia obchodu

Poprosila by som vás o radu čo sa týka likvidácie obchodu, čo s tovarom ktorý zostane v predajni? Ako odpísať auto a počítač z účtovníctva keď ho naďalej budem používať a nepredám ich. Ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Urobíš inventúru a zostatkový tovar zdaníš. Auto a počitač vyradíš z OM. Pozor ak auto do 5 rokov predáš, musíš ho zdaniť.
    Ďakujem za odpoveď, ale rada by som vedela bližšie ako auto odpíšem, akou formov, spravím si kúpno predajnú zmluvu sama sebe za 1sk, alebo ako a kam ho dať že je vyradené????
    človiečik Vladimír Ozimý
    sama sebe nepredáte nič(nedá sa ani vyradiť inak je potrebné odviesť DpH par. 8 ods 3) . To znamená z majetku ktorý máte na stave a uplatnili ste si dpH(to znamemená ak máte auto pri ktorom ste si DPH neuplatnili tak ani neodvediete DPH) pri zrušení registrácie za platiteľa Dph odviesť daň zo zostatkovej ceny a zo zásob ktoré máte na sklade(par. 81 zákona o DPH 222/2004) S majetkom nerobíte nič len ho vyradíte z majetku a dáte si ho do skúkromného vlastníctva ak ho predáte ako súkromná osoba do 5 rokov musíte takýto majetok zdaniť.

    musíte požiadať daňový úrad aby vám určil posledné zdaňovacie obdobie...

    noro je offline (nepripojený) noro

    noro
    Tiež riešim niečo podobné, mám doplňujúcu otázku:

    Pred zrušením obchodu som urobil precenenie všetkého tovaru a výpredaj za 50 % pôvodnej ceny. Ako to bude s tovarom, ktorý sa nepodarilo predať? Budem pri zrušení registrácie platiť DPH z tej zníženej ceny, alebo musím zaplatiť DPH z nadobúdacej ceny tovaru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.