Zavrieť

Porady

TLAČ v OMEGA ?!?!?!?!

Prosí ľudkovia - zdatnejší v SW OMEGA - neposlúcha ma tlačiareň - absolútne !!, mám HP Laserjet 1200 series - dodnes bolo všetko OK, zača škriatok blbnúť, tlačí mi mimo stranu, alebo nemám tabuľky a vytlačí po zadaní jednej strany asi 20 čistých papierov... na nervy!!!! - (faktúry, príjemky,výdajky...ostatné som nepozerala...) nepošlete mi niekto nejaké základné nastavenia? či už priamo v Omega alebo v nastavení tlačiarne - už somj preinštalovala OMEGU a furt je to na..., som z toho úplne na nervy....!!!!

vopredvrelá vďaka od zúfalca....
Naposledy upravil sway : 06.03.05 at 13:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je teraz online slnko

    slnko
    sway v OMEGE nie je nejaké nastavenie tlačiarne, ak Ti tlačí na obrazovke správne, tak čo sa týka OMEGY je to v poriadku. Možno by pomohlo preinštalovať iný ovládač tlačiarne. A ak Ti dodnes tlačila v poriadku, udialo sa niečo mimoriadne s tlačiarňou? Skús bližšie popísať.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    slnko
    sway v OMEGE nie je nejaké nastavenie tlačiarne, ak Ti tlačí na obrazovke správne, tak čo sa týka OMEGY je to v poriadku. Možno by pomohlo preinštalovať iný ovládač tlačiarne. A ak Ti dodnes tlačila v poriadku, udialo sa niečo mimoriadne s tlačiarňou? Skús bližšie popísať.
    prosím Ťa neskúsiš ak máš laser tlačiareň, vytlačiť príjem, alebo faktúru - či sa mi to napokazilo novou verziou Omegy - stiahla som si ju z netu..., či náhodou nie je u nich chyba, lebo mi to nefunguje ani keď tlačím z iného PC. - dík

    slnko je teraz online slnko

    slnko
    sway
    prosím Ťa neskúsiš ak máš laser tlačiareň, vytlačiť príjem, alebo faktúru - či sa mi to napokazilo novou verziou Omegy - stiahla som si ju z netu..., či náhodou nie je u nich chyba, lebo mi to nefunguje ani keď tlačím z iného PC. - dík
    ja mám HP psc 1315 a tlačím v pohode, stiahla som si aj novú verziu 8.15.04. Tak ako? máš to aj na okne zle? alebo iba keď to pošleš na tlačiareň?
    Skús ešte toto: daj si to vytlačiť do súboru a vyber Formát "Rich text format" a daj si to uložiť niekde na disk. Potom to pošli na tlačiareň z tohoto súboru. Ak sa Ti to ani odtiaľ nebude dať vytlačiť, tak je nejaká zrada v tlačiarni. Ozvi sa

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    slnko
    ja mám HP psc 1315 a tlačím v pohode, stiahla som si aj novú verziu 8.15.04. Tak ako? máš to aj na okne zle? alebo iba keď to pošleš na tlačiareň?
    Skús ešte toto: daj si to vytlačiť do súboru a vyber Formát "Rich text format" a daj si to uložiť niekde na disk. Potom to pošli na tlačiareň z tohoto súboru. Ak sa Ti to ani odtiaľ nebude dať vytlačiť, tak je nejaká zrada v tlačiarni. Ozvi sa
    V prvom rade dík za rady, napíšem ako som dopadla:
    Moji servisáci mi to dali dokopy, zrada bola v "draiveroch" - neviem ako sa to správne píše, čo nechápem, lebo z ničoho nič sa to po..., ale nainštalovali mi znova tie draivery a potom, aby mi stále nevykrikoval SW Omega pri tlači že okraje sú mimo rozsah tlače - čo mi robilo asi pol roka a stále som musela potvrdzovať či tie okraje chcem alebo nechcem a dosť ma to pri robote zdržovalo, lebo to pýtalo pri každučkom tlačení....a ani na školení mi nevedeli poradiť - tak je to tak, že pri tlači, už keď sa objaví tabulka, kde zadávam tlač treba pri tlačiarni je taká ruka , na ňu kliknúť a zadať okraj stránky v mm a po odmeraní jednej správnej faktúry vytlačenej ešte v dobe keď to fungovalo sme odmerali a zadali okraje, horný 15, dolný 13, ľavý 15, pravý 1...a heuréka - tlač funguje!!!
    - ale uznaj, že je to otrasné, aby som to takto zistila....
    ale už ma nervy brali, veď od 11 sa naťahujem s tlačou...., ale som šťastná, že to funguje, už som sa videla, že utekám kúpiť novú tlačiareň....

    ešte raz dík za spoluúčasť....

    slnko je teraz online slnko

    slnko
    Som rada, že Ti to už funguje. Kukla som aj na tú ruku, kde sa nastavujú okraje, ale ja tam nemám nastavené nič. A mne to nekričí, že okraje sú mimo rozsah tlače, tak neviem v čom je problém, ale už som sa aj ja s tým stretla. Dobre vedieť, že to pomôže. Pekný večer

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    sway
    V prvom rade dík za rady, napíšem ako som dopadla:
    Moji servisáci mi to dali dokopy, zrada bola v "draiveroch" - neviem ako sa to správne píše, čo nechápem, lebo z ničoho nič sa to po..., ale nainštalovali mi znova tie draivery a potom, aby mi stále nevykrikoval SW Omega pri tlači že okraje sú mimo rozsah tlače - čo mi robilo asi pol roka a stále som musela potvrdzovať či tie okraje chcem alebo nechcem a dosť ma to pri robote zdržovalo, lebo to pýtalo pri každučkom tlačení....a ani na školení mi nevedeli poradiť - tak je to tak, že pri tlači, už keď sa objaví tabulka, kde zadávam tlač treba pri tlačiarni je taká ruka , na ňu kliknúť a zadať okraj stránky v mm a po odmeraní jednej správnej faktúry vytlačenej ešte v dobe keď to fungovalo sme odmerali a zadali okraje, horný 15, dolný 13, ľavý 15, pravý 1...a heuréka - tlač funguje!!!
    - ale uznaj, že je to otrasné, aby som to takto zistila....
    ale už ma nervy brali, veď od 11 sa naťahujem s tlačou...., ale som šťastná, že to funguje, už som sa videla, že utekám kúpiť novú tlačiareň....

    ešte raz dík za spoluúčasť....
    ja som zopar takych problemov zazil a priznam sa je to dost tazko vysvetlit preco. Ale vzdy bol problem v ovladacoch a zatial sa nam podarilo vzdy najst ten spravny ovladac (niekedy treba po nete hladat hladat a hladat) s ktorym sa kamaratila aj tlaciaren aj OMEGA. To uz musi byt kriticke aby som musel nadstavovat okraje v Omege. som presvedceny ze je to vzdy v ovladaci.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    UCET
    ja som zopar takych problemov zazil a priznam sa je to dost tazko vysvetlit preco. Ale vzdy bol problem v ovladacoch a zatial sa nam podarilo vzdy najst ten spravny ovladac (niekedy treba po nete hladat hladat a hladat) s ktorym sa kamaratila aj tlaciaren aj OMEGA. To uz musi byt kriticke aby som musel nadstavovat okraje v Omege. som presvedceny ze je to vzdy v ovladaci.
    Vieš, ale aspoň to je dobré, že keď som to nastavila v 1 dokumente, automaticky to premietol asi všade, hoci to nevidno, lebo už nepýta potvrdenie tlače pri ničom, jednoducho tlačí..., takže fajn.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    babenko1
    To ti odľahlo, čo? :-)
    ...no ahoj babenko ... kde si mi bola??? - to mi teda odľahlo - máš pravdu, mala som nervy na dranc... v nedeľu som od 11 do 18 som tlačila 6 faktúr - hrôza..., ale už je to OK, finišujem s priznaniami a asi sa zastavím až 31.3.2005.

    celkom určite sa sem budem obracať...(napr.mám guláš v hlave s kurzových rozdielov... - nerada sa priznávam, ale táto témička ma privádza do mdlôb....)

    zatiaľ ahojček! aj všetci!!!:p
    Stiahni si program myslím, že sa vola acrobate Reader verziu vyššiu ako 5,1 nájdeš ju na stránke www. kros. sk. Je tam aj postup, ako to stiahneš. Hľadaj verziu 7.0 v českom jazyku. Mne to pekne tlačí.
    ahoj napíš či ti tlačí už.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.