Zavrieť

Porady

Pokl.doklady - tlač OMEGA

Nedá sa niekde "vypnúť" číslovanie pokladničných dokladov pri tlači ? Doniesli mi teraz doklad z 30.3. aj s dph-čkou a nechce sa mi tlačiť znovu všetky, lebo mám teraz zlé čísla po prečíslovaní
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    blbé , v ALFe sa to dá, že ti netlačí a pekne si to očísľujem na konci roka - pracné, ale pekné

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    jess
    blbé , v ALFe sa to dá, že ti netlačí a pekne si to očísľujem na konci roka - pracné, ale pekné
    toto je výhoda v Alfe trebalo by im to v krose navrhnúť aj do OMEGY. Len neviem čo na to povie zákon o podvojnom účtovníctve prípadne DPH:

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    jess
    Nedá sa niekde "vypnúť" číslovanie pokladničných dokladov pri tlači ? Doniesli mi teraz doklad z 30.3. aj s dph-čkou a nechce sa mi tlačiť znovu všetky, lebo mám teraz zlé čísla po prečíslovaní
    Ja som číslovanie v omege vyriešila tak, že v okruhu číslovania som si nadstavila, aby mi číslovalo každý mesiac takým spôsobom: napr. V-03/001, a zase na začiatku apríla V-04/001 a takto môžem pridávať doklady do každého mesiaca. Neviem či pomohla táto rada, ale mne také číslovanie veľmi vyhovuje.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ormika
    Ja som číslovanie v omege vyriešila tak, že v okruhu číslovania som si nadstavila, aby mi číslovalo každý mesiac takým spôsobom: napr. V-03/001, a zase na začiatku apríla V-04/001 a takto môžem pridávať doklady do každého mesiaca. Neviem či pomohla táto rada, ale mne také číslovanie veľmi vyhovuje.
    pomohla aspoň trošku, ďakujem

    pre ucet : ja som 1/4 ročný platca DPH, tak som menila doklady len v rámci posledného mesiaca pred podaním výkazu o DPH, tak neviem o akom probléme hovoríš ... som začiatočník v PU, niečo mi ušlo, mám si dať na niečo pozor ?

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ormika, ale to mi asi teraz nepôjde takto číslovať od apríla, to budem musieť začať až od nového roka, že ?

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    jess
    pomohla aspoň trošku, ďakujem

    pre ucet : ja som 1/4 ročný platca DPH, tak som menila doklady len v rámci posledného mesiaca pred podaním výkazu o DPH, tak neviem o akom probléme hovoríš ... som začiatočník v PU, niečo mi ušlo, mám si dať na niečo pozor ?
    pokiaľ si 1/4 ročný platca DPH tak by nemal byť žiaden problém ak meníš doklady v rámci 1/4 roka.

    podľa mňa osobne by nemal byť problém si zmeniť spôsob číslovania aj od apríla. Jednoducho do apríla budeš mať číslovanie doklado 1,2,3.... A od apríla začneš napr: 04/1 04/2 04/3 za máj 05/1 05/2 05/3 atď.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    jess, myslím, že môžeš si to číslovanie upraviť aj od apríla, ak nemáš v pokladni nič v apríli účtované. Postup je asi takýto: pôjdeš do: Firma, nastavenie, číslovanie dokladov, pokladničné doklady, pokladnica a tam buď na výdaj alebo príjem a tam si číslovanie nadstaviš takto: V-04/0001
    V-, to bude ako text,
    MM , to bude ako mesiac
    /, to bude oddeľovač od mesiaca a číslovanie
    a číslovanie nadstavíš na nulu v inicializačných hodnotách a v počitadle nadstavíš na +1 pri nezmenenom mesiaci, inak 1
    Takto spravíš aj príjem aj výdaj a potom ti to bude číslovať od jednotky každý mesiac.

    Neviem či som to správne napísala tak, aby to bolo pochopiteľné. Ak nie, tak zavolaj do KROSU a tam ti s tým nadstavením pomôžu. Veľa šťastia

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    ja som si cislovanie pokladnicnych dokladov vyriesila takto:
    v priebehu roka ked vystavujem pokladnicny doklad tak necham tak ako to cisluje program alebo ako som si nastavila. ja som 1/4 platca DPH, tak si vytlacim cez omegu pokladnicnu knihu a do praveho horneho rohu PD si napisem poradove cislo dokladu, tak ako mi to priradil program. takze ked si chcem vlozit doklad na ktory sa zabudlo - samozrejme pred podanim DPH tak si vytlacim novy doklad a mozem prepisat rucne poradove cisla.Takto si uz cislujem len tesne pred podanim danoveho priznania

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    judy, podľa mňa je to zbytočné komplikovanie a potom ti nemôže sedieť skutočnosť s počítačom, teda aspoň takto som to tvoje číslovanie pochopila.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ormika
    jess, myslím, že môžeš si to číslovanie upraviť aj od apríla, ak nemáš v pokladni nič v apríli účtované.
    no, mám tam asi 6 dokladov, ale nebude problém zmeniť číslovanie a vymeniť ich , díky za radu , pekný deň !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.