Zavrieť

Porady

vyššie čerpanie SF

ahojte, mám hlavu v smútku, podľa Dohody o sociálnom fonde s odborármi máme presne určené čerpanie a aj plán tvorby SF, lenže skutočnosť je taká, že tvorba je nižšia ako sa plánovalo a vyčerpalo sa viacej a do konca roka to už nedobehneme. Prosím Vás vie niekto čo s tým? Môže byť zostatok SF mínusový a v r.2008 by sme si to vyrovnali. Alebo mám zamestnancom strhnúť, čo sme im poskytli? Skúste mi pomôcť, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Libi Pozri príspevok
    ahojte, mám hlavu v smútku, podľa Dohody o sociálnom fonde s odborármi máme presne určené čerpanie a aj plán tvorby SF, lenže skutočnosť je taká, že tvorba je nižšia ako sa plánovalo a vyčerpalo sa viacej a do konca roka to už nedobehneme. Prosím Vás vie niekto čo s tým? Môže byť zostatok SF mínusový a v r.2008 by sme si to vyrovnali. Alebo mám zamestnancom strhnúť, čo sme im poskytli? Skúste mi pomôcť, ďakujem
    Ten rozdiel navyše na 472 by som preúčtovala na účet 528AE-nedaňový.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Libi Pozri príspevok
    ahojte, mám hlavu v smútku, podľa Dohody o sociálnom fonde s odborármi máme presne určené čerpanie a aj plán tvorby SF, lenže skutočnosť je taká, že tvorba je nižšia ako sa plánovalo a vyčerpalo sa viacej a do konca roka to už nedobehneme. Prosím Vás vie niekto čo s tým? Môže byť zostatok SF mínusový a v r.2008 by sme si to vyrovnali. Alebo mám zamestnancom strhnúť, čo sme im poskytli? Skúste mi pomôcť, ďakujem
    Ak sú prostriedky napr. na účte 428-nerozdelený zisk min. rokov, môže sa SF doplniť z tohto zisku, avšak môže o tom rozhodnúť len valné zhromaždenie.

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    Ďakujem veľmi pekne, žiaľ ani jedno nemôžme zrealizovať, takže vyrieši to len dodatok k dohode o SF s odborármi a už sa nič /okrem príspevky na stravu/ neposkytne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    To vyzerá tak, akoby odborárov zaujímal iba začiatok roka, kedy sa plánované vopred celé rozdelí a počas roka sa už nezaujímajú o aktuálny stav tvorby a čerpania. Aj vo firmách bez odborov, aj v tých malinkatých je na mieste priebežná inventarizácia tohoto fondu a ak sa robí mesačne a účtovník vedenie informuje, potom.......

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    nuž to je tak vo firme s 500 ľuďmi... keď sa niečo plánuje vyplatiť koncom roka a nevyplatí sa a teda sa nevytvorí SF...aha a kompletnú účtovnú závierku treba odovzdať do 10.1.2008 materskej firme. Ale vďaka za radu, že treba oznámiť vedeniu, fakt dobrá rada. Som si cvrkla...

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Libi Pozri príspevok
    nuž to je tak vo firme s 500 ľuďmi... keď sa niečo plánuje vyplatiť koncom roka a nevyplatí sa a teda sa nevytvorí SF...aha a kompletnú účtovnú závierku treba odovzdať do 10.1.2008 materskej firme. Ale vďaka za radu, že treba oznámiť vedeniu, fakt dobrá rada. Som si cvrkla...
    ... a ja po prečítaní tohto mám záchvat smiechu.

    vyššie čerpanie SF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.