Zavrieť

Porady

cestovne nahrady

dobry den, vopred prepačte za pravopisne chyby, ale potrebujem rady.
Ak spravne napisať tuzemský cestak za kalendarný miesiac, dajem udaje:
--- v pracovnej zmluve mam určene miesto vykonu prace pre služobnym cestam ako Žilina. Bydlim v Skalitom do ktorego došedl z Vrútok, kde tam bydlil a pracoval. Aspon som ubytovaný cez firmu, pracovne ukony spraviam v Poľsku (idem tam autom firmy takmer každy den. Pracujem od pond. do piatka. V sob,ned,sviatky som na ubytovni v Skalitom. Ak mam spočitat diety, ci po 208 Sk za každy pracovny den, bo do Žiliny určenej ako mieste vykonu práce nieidem? A čo z sob,ned,sv. ked tež neidem do Žiliny? A ak spocitat za dni stravene v Poľsku np. odchod je rano o 7.00 a prihod tohto dna o 18.00, či patri mna tuzemak po dobe hodin 00.00 - 7.00 aj 18.00 - 24.00 ?Prosim odbornika poradte mna, bym nespravil chyby v podani mesačneho cestaka a snažil sa prevzat za vela. Zdravim. Žigo Havranek (rod.Bujanovič) moj e-mail havranek1960@atlas.sk pond.17.12.2007
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrz den, chcela by som sa informovat o moznosti poskytnutia prispevku na cestovne do zamestnania zaemstnavatelom. Vie mi niekto poradit kde sa moyem viac o tomto docitat? Do yamestnania dochadzam 26km denne.Je yamestnavatel povinnz mi prispievat na cestovne? Dakujem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    slnieckox Pozri príspevok
    Dobrz den, chcela by som sa informovat o moznosti poskytnutia prispevku na cestovne do zamestnania zaemstnavatelom. Vie mi niekto poradit kde sa moyem viac o tomto docitat? Do yamestnania dochadzam 26km denne.Je yamestnavatel povinnz mi prispievat na cestovne? Dakujem.
    Je to povinnosť zo zákona o soc. fonde, ale za určitých podmienok. Pozri si môj príspevok tu:

    http://www.porada.sk/t35671-cestovne...mestnania.html

    Ale písané bolo o tom veľa, napr. aj tu:

    http://www.porada.sk/t62484-cestovne.html

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Žigo Havranek Pozri príspevok
    dobry den, vopred prepačte za pravopisne chyby, ale potrebujem rady.
    Ak spravne napisať tuzemský cestak za kalendarný miesiac, dajem udaje:
    --- v pracovnej zmluve mam určene miesto vykonu prace pre služobnym cestam ako Žilina. Bydlim v Skalitom do ktorego došedl z Vrútok, kde tam bydlil a pracoval. Aspon som ubytovaný cez firmu, pracovne ukony spraviam v Poľsku (idem tam autom firmy takmer každy den. Pracujem od pond. do piatka. V sob,ned,sviatky som na ubytovni v Skalitom. Ak mam spočitat diety, ci po 208 Sk za každy pracovny den, bo do Žiliny určenej ako mieste vykonu práce nieidem? A čo z sob,ned,sv. ked tež neidem do Žiliny? A ak spocitat za dni stravene v Poľsku np. odchod je rano o 7.00 a prihod tohto dna o 18.00, či patri mna tuzemak po dobe hodin 00.00 - 7.00 aj 18.00 - 24.00 ?Prosim odbornika poradte mna, bym nespravil chyby v podani mesačneho cestaka a snažil sa prevzat za vela. Zdravim. Žigo Havranek (rod.Bujanovič) moj e-mail havranek1960@atlas.sk pond.17.12.2007
    V prvom rade si treba pozrieť aspoň základy o pracovných cestách v zákone o cest. náhradách. Pretože potom by si zistil, že v tvojom prípade ide o zahraničné cesty, kedy máš nárok na stravné a vreckové v zahraničnej mene. Ako tak čítam, tak pôjde o každodennú pracovnú cestu v trvaní od 7 do 18 hodiny.

    A vyúčtovanie si treba vypisovať tak, ako bol daný príkaz na služobnú cestu. Ten víkednový pobyt v ubytovni nebude služ. cesta, lebo tam bývaš, teda je to tvoje prechodné bydlisko. Pre presnejšiu odpoveď by si musel uviesť, ako máš v pracovnej zmluve miesto výkonu práce.

    Na e-mail ti asi nikto písať nebude a taktiež ti nedoporučujem uvádzať si ho takto verejne, pokiaľ nechceš dostávať kopec nevyžiadanej pošty.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v zadaní je uvedené...........
    --- v pracovnej zmluve mam určene miesto vykonu prace pre služobnym cestam ako Žilina
    takže môžeš pokračovať vo výklade...........

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    KEJKA Pozri príspevok
    v zadaní je uvedené...........
    --- v pracovnej zmluve mam určene miesto vykonu prace pre služobnym cestam ako Žilina
    takže môžeš pokračovať vo výklade...........
    OK, tak som to v tom guláši prehliadol.

    Potom akýkoľvek výkon práce mimo tohto mesta bude považovaný za pracovnú cestu. Ak je tov PL, tak to bude zahraničná cesta.

    Ale to ubytovanie v Skalitom, to bude asi nejaká podniková ubytovňa - teda určitá forma benefitu. To sa za pracovnú cestu nebude považovať, lebo žiadny výkon práce v Skalitom neprebieha.

    eluša je offline (nepripojený) eluša

    pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac eluša
    Milý Žigo, pokúsim sa Ti odpovedať aspoň na veci, ktorým som v Tvojom texte porozumela. V dni, kedy vycestuješ s vozidlom na prepravu do Poľska, máš nárok na zahraničnú dietu, ktorá do PL činí 45 Euro na 24 hodín + Ti môže zamestnávateľ priznať vreckové vo výške od 5-20% z dennej diety v zahraničí. ALE POZOR, dieta sa vypláca v troch pásmach, t.j. čas od 1-6 hod = 25% zo sumy 45 Euro, od 6-12 hod =50% zo sumy 45 Euro a nad 12 hod je to suma 45 Euro. Veľa dopravcov si však stanovilo vyplácanie zahr.diety dodatočnou úpravou, u nás vo firme vodičovi vyplácame dietu napr. v PL len 75 % zo 45 Euro a ku tomu 5% vreckové. Čas strávený v zahraničí sa počíta od prekročenia hranice smerom tam, po prekročenie hranice smerom späť. Čas
    strávený za volantom na úzení Slovenska nusí byť min. 5 hod., aby vodič dostal vyplatenú domácu dietu vo výške 88,- Sk, do12 hod myslím že je to 134 Sk a nad 12 hod asi 208 Sk. My toto vodičom vyplácame tiež po internej dohode vo výške 90% z celkovej sumy. Na čas vynaložený Tebou na cestu do a z práce nemáš /ak to nemáte dohodnuté inakšie/ nárok na stravné, resp. ak si cesťák vypisuješ z miesta bydliska a ideš hneď na prepravu, tak píšeš skutočný čas, kedy si s vozidlom prepravu začal. Tu je ale potrebné rozlíšiť, či na ubytovni parkuješ so súhlasom zamestnávateľa, či Ti to umožnil z dôvodu, že sa nemáš ako ináč dostať domov a pod...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.